Klaus Peter Wolf - Media-Rodzina

Klaus Peter Wolf

(ur. w 1954 r. w Gelsenkirchen na południu Niemiec) – mieszka obecnie we wschodniofryzyjskim miasteczku Norden, w tej samej dzielnicy co bohaterka jego książek, komisarz Ann Kathrin Klaasen. Autor, podobnie jak ona, po długich latach spędzonych w Zagłębiu Ruhry, w rejonie Westerwald oraz w Kolonii, wyprowadził się na wybrzeże Morza Północnego i stał się Fryzyjczykiem z wyboru.
Jego książki i filmy były wyróżniane licznymi nagrodami. Otrzymał m. in. Nagrodę im. Anny Frank, Nagrodę im. Ericha Kästnera, kanadyjską nagrodę Rocky Award oraz Magnolia Award w Szanghaju. Jego powieść „Ostfriesensünde („Grzech z Fryzji Wschodniej”) została wybrana przez czytelników strony „Krimi-Couch” na najlepszą powieść kryminalną w roku 2010. Kolejna książka z serii o Ann Kathrin Klaasen pt. „Ostfriesenwut”(„Wściekłość z Fryzji Wschodniej”) w dniu premiery od razu zajęła pierwsze miejsce na liście bestsellerów tygodnika „Spiegel” i zajmowała to miejsce przez kilka kolejnych tygodni. Poprzedzające tomy („Ostfriesenangst”, „Ostfriesenmoor” i „Ostfriesenfeuer”) również przez wiele tygodni utrzymywały się na liście Top Ten tygodnika „Spiegel”.
Książki Wolfa zostały jak dotąd przetłumaczone na 26 języków i sprzedane w ponad 9 milionach egzemplarzy. Sfilmowano ponad 60 scenariuszy jego autorstwa, wiele z nich na potrzeby popularnych niemieckich seriali telewizyjnych: „Tatort” i „Telefon 110”.

Strony internetowe autora:
www.klauspeterwolf.de
www.ostfrieslandkrimis.de

Zaloguj się

Nie masz konta?