Maria Molicka | Książki, audiobooki

Maria Molicka

Maria Molicka jest psychologiem od lat pracującym z dziećmi i młodzieżą oraz członkinią Europejskiego Towarzystwa Psychologii Zdrowia. Jest również autorką wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych z zakresu psychologii dziecka.

Działalność dydaktyczno-naukowa, a także praktyczna skierowały jej uwagę na dziedzinę z pogranicza nauki i sztuki. Opisała ją w książce „Bajkoterapia”.  Metodę tę wykorzystuje się do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, jak również wczesnoszkolnym, które wymagają wsparcia ze strony osób trzecich. Bajkoterapię realizuje się poprzez czytanie dzieciom właściwej dla danego problemu opowieści terapeutycznej. Dziecko może też czytać taką książkę samodzielnie. Wśród bajek terapeutycznych można wyszczególnić takie grupy jak bajki psychoterapeutyczne, psychoedukacyjne oraz relaksacyjne. Każda z tych grup dedykowana jest dzieciom z innymi problemami.

Autorka publikowała osiem książek i wiele artykułów poświęconych roli bajek terapeutycznych w budowaniu zasobów osobistych i w terapii. Wśród nich są dwa zbiory bajek terapeutycznych (dostępne także w wersji audio):

 

Maria Molicka jest także autorką poradnika dla rodziców „Jak wychowywać dziecko? Próba odpowiedzi na odwieczne pytania”. Podsuwa w niej wiele ciekawych rozwiązań, korzystając z własnego doświadczenia, jak również bogatej literatury przedmiotu. Odpowiada między innymi na pytania o to, jak wychowywać dzieci, żeby cieszyły się życiem, miały satysfakcjonujące relacje z innymi, dobrze sobie radziły i osiągały sukcesy.

Zaloguj się

Nie masz konta?