Blog | Media Rodzina | Księgarnia internetowa i wydawnictwo

Blog

Jak przekonać dziecko do przedszkola

30 sierpnia 2022

Jak przekonać dziecko do przedszkola? Książki dla dzieci i rodziców

Szkolne ławki, rozwiązywanie zadań przy tablicy i wesołe przerwy, na których wspólnie z przyjaciółmi odpoczywaliśmy od lekcji – każdy z nas przez to przechodził. Jednak zanim zaczęliśmy edukację na poważnie, większość z nas spędzała czas w przedszkolu. Zdarza się, że początki adaptacji dziecka w przedszkolu bywają trudne – ciężko jest opuścić ukochanych rodziców na kilka godzin i pozostać w obcym miejscu, pod opieką nowych opiekunów. Rodzice zadają sobie wtedy pytanie: jak przekonać dziecko do przedszkola?

5 sierpnia 2022

Zmotywuj się do działania! Najlepsze książki motywacyjne.

Czy książki motywacyjne są dla Ciebie? Przypomnij sobie sytuację, którą na pewno dobrze znasz. Mnóstwo zadań do wykonania, zero motywacji. Albo pragnienie podjęcia jakiejś nowej aktywności, które szybko zostaje zniweczone przez słomiany zapał. Wiele osób czuje, że ich głównym problemem jest prokrastynacja, czyli ciągłe odkładanie zadań na później. A przecież chcielibyśmy być bardziej produktywni, tylko… jakoś ciągle brakuje nam energii. Jeśli i Ty szukasz sposobu na zmotywowanie się do działania, to sięgnij po książki o motywacji!

2 sierpnia 2022

Książki o kosmosie dla dzieci – tytuły dla małego astronoma!

Małe dzieci są nieustannie zafascynowane światem wokół nich. Zadawane przez nie niezliczone pytania często dotyczą zjawisk przyrodniczych, także tych widocznych na niebie. Również gwiazdy i planety, tak od nas odległe, są dla dzieci fascynującym tematem. Jak zaspokoić tę niepohamowaną ciekawość?
Książki dla rocznego dziecka

28 lipca 2022

Książki dla rocznego dziecka – najciekawsze propozycje

Gorąco zachęca się, żeby czytać dzieciom już od urodzenia. Oswaja to malucha z mową i konstrukcją zdań, a także buduje bliskość między rodzicem a dzieckiem. Roczne dziecko, które rozumie już proste słowa i polecenia, z książeczek może wynieść jeszcze więcej. Jeśli szukacie książki dla rocznego dziecka, to w tym artykule znajdziecie kilka propozycji.

Zaloguj się

Nie masz konta?