Seria Kicia Kocia, Anita Głowińska | Media Rodzina

Kicia Kocia

Seria Kicia Kocia to książki dla dzieci autorstwa gdańskiej pisarki Anity Głowińskiej. Jej bohaterką jest mała, bystra kotka oraz jej przyjaciele.

 

KICIA KOCIA – ULUBIENICA MALUCHÓW

 

Kicia Kocia to bohaterka serii ulubionych książek dla dzieci autorstwa Anity Głowińskiej. Tytułowa rezolutna kotka odważnie odkrywa świat. Towarzyszą jej wyrozumiali opiekunowie – rodzice i dziadkowie. Nie można też nie wspomnieć o wiernych przyjaciołach, którymi są: Pacek, Adelka i Julianek. Wraz z nimi Kicia Kocia uczy się też najważniejszych zasad w codziennym życiu.

Seria Kicia Kocia podbiła serca maluchów! Przygody kotki ozdobione za pomocą wyraźnych ilustracji, dużych kształtów i wyrazistych barw, są sympatyczną lekturą już dla dzieci półtorarocznych. Wraz z kotką dzieci uczą się np. gotować, grają na instrumentach czy bawią się na placu zabaw. Jednak nie tylko: idą do lekarza, na basen, poznają policjanta i strażaka. Co ważne, uczą się też jak zachować się, gdy burza zaskoczy nas poza domem albo gdy zagadnie je nieznajomy.

 

KICIA KOCIA – POZNAJ WSZYSTKIE FORMATY!

 

Kicia Kocia na plenerzeNa tę popularną serię książek dla dzieci składają się między innymi kwadratowe książeczki z Kicią Kocią w roli głównej. Ulubienica maluchów z odwagą poznaje świat, uczy się samodzielności i przeżywa przygody wraz z braciszkiem Nunusiem i przyjaciółmi.

Lektura książek z serii pomoże dziecku odnaleźć się w nowej sytuacji np. na lotnisku, na basenie, u dentysty.

 

 

W naszej ofercie znaleźć też można kartonowe proste historyjki o Nunusiu. Są one skierowane głownie dla maluchów, które dopiero uczą się odkrywać świat. Autorka w prosty sposób prezentuje w nich podstawowe czynności, takie jak spacer, zakupy, kąpiel czy sprzątanie.

Kartonowe książeczki są idealne dla maluchów, które chcą spędzić trochę czasu ze starszym rodzeństwem – tak jak Nunuś spędza go z Kicią Kocią!

 

 

Wydajemy także zeszyty do czytania, bazgrania i kolorowania. Tytuły takie jak „Kicia Kocia w Afryce” czy „Kicia Kocia w mieście” to nie tylko książki, ale także kolorowanka, szkicownik i notatnik. Zeszyty to kolejne znakomite narzędzie do zabawy dla małych fanów Kici Koci. Dziecko może książkę czytać i oglądać, ale i współtworzyć. Może dopisać zdanie od siebie lub dorysować na ilustracji, co tylko zapragnie.

 

Kicia Kocia i Nunuś W co się ubierzemy?

 

Polecamy także książki z okienkami do odkrywania ukrytych niespodzianek! Kicia Kocia i Nunuś dowiadują się z nich między innymi „Kto mieszka w lesie” czy „W co się ubierzemy”. Okienka kryjące w sobie mnóstwo niespodzianek są wyjątkową atrakcją dla dzieci, które lubią poznawać świat.

 

 

Kicia Kocia. Plac Zabaw. Playground.

Najnowszą propozycją jest seria dla najmłodszych dzieci, Akademia Kici Koci! Sprawdź koniecznie, jak łatwo będzie przyswoić dzieciom wiedzę, kiedy będzie im towarzyszyć bystra kotka! W tej podserii, pod hasłem „Wiem, rozumiem” wyróżnić można książki przedstawiające bliską dziecku rzeczywistość („Kolory”, „Pojazdy”, „Kształty”), jak i prezentujące znane słowa w języku angielskim („Plac zabaw. Playground” oraz „Dzień z dziadkiem. A day with grandpa”). Seria Kicia Kocia to edukacja i przyjemność w jednym!

 

 

AUTORKA SERII, ANITA GŁOWIŃSKA

 

O autorce tekstu i towarzyszących im ilustracji przeczytacie na stronie dedykowanej autorce. Poniżej natomiast prezentujemy wywiad z Anitą Głowińską w Dzień dobry, TVN!:

 

Zaloguj się

Nie masz konta?