Daniel Goleman

Daniel Goleman

Daniel Goleman – naukowiec

Daniel Goleman to doktor medycyny, który przez 12 lat pracował dla „The New York Times”. Pisał tam na temat mózgu i różnych rodzajów ludzkich zachowań. Wykładał na Uniwersytecie Harvarda, gdzie się również doktoryzował. Pracował także jako redaktor w „Psychology Today”. Jest autorem licznych publikacji naukowych, z których dużą część ukazała się nakładem wydawnictwa Media Rodzina, w kategorii książek popularno-naukowych.

Daniel Goleman – książki

Książki Daniela Golemana wydane przez Media Rodzina to:

  1. Inteligencja emocjonalna,
  2. Inteligencja emocjonalna w praktyce,
  3. Focus. Sztuka koncentracji jako ukryte dążenie do doskonałości
  4. Trwała przemiana – napisana we współpracy z profesorem psychologii i psychiatrii Richardem J. Davidsonem.

Poza tymi tytułami książek Daniela Golemana należą również „Vital Lies” oraz „Simple Truth”. Ponadto jest współautorem publikacji pt. „The Consumer’s Guide to Psychoterapy”.

Daniel Goleman i jego najsłynniejsza publikacja

Najsłynniejsza książka Daniela Golemana Inteligencja emocjonalna to jedna ze sztandarowych publikacji naukowych. Mimo że nie jest poradnikiem, najprawdopodobniej zetknął się z nią każdy zainteresowany rozwojem osobistym. Książka na całym świecie sprzedała się w aż 5 milionach egzemplarzy. Ponadto została przetłumaczona na ponad 30 języków, w ponad 50 krajach. Również w Polsce do dziś cieszy się ogromną popularnością. Pokazuje to fakt, że od dnia premiery sprzedało się ponad 230 tysięcy egzemplarzy.

Inteligencja emocjonalna, czyli rola emocji w naszym życiu

Daniel Goleman podpiera się wieloma przykładami i skutecznie pokazuje jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają emocje. Wyraźnie zwraca uwagę dlaczego warto mieć ich świadomość. Praca nad naszą inteligencją emocjonalną jest kluczowa, jeśli pragniemy osiągnąć sukces w dowolnej dziedzinie życia.

Daniela Golemana powszechnie uznaje się za autorytet w dziedzinie psychologii. Jego „Inteligencja emocjonalna” („Emotional intelligence) to od wielu lat jedna z najbardziej cenionych i najczęściej polecanych pozycji literatury naukowej. Za swój dorobek literacki i publicystyczny Daniel Goleman otrzymał wiele nagród, w tym dwie nominacje do Nagrody Pulitzera za artykuły dla „New York Timesa” oraz nagrodę Career Achievement Award za publicystykę od Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego (American Psychological Association). W uznaniu jego osiągnięć związanych z propagowaniem wiedzy z zakresu nauk behawioralnych wybrano go na członka Amerykańskiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Nauki (American Association for the Advancement of Science).

Zaloguj się

Nie masz konta?