Harry Potter - Media-Rodzina

Harry Potter

SERIA HARRY POTTER – BESTSELEROWY I NAJPOPULARNIEJSZY W HISTORII CYKL KSIĄŻEK DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Seria Harry Potter – opowieść o sierocie i podrzutku. Chłopiec od niemowlęcia wychowywany był bowiem przez ciotkę i wuja i traktowany go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; jedyna pamiątka z przeszłości to zagadkowa blizna na jego czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi?
Harry nigdy by się nie spodziewał, że można latać na miotle, znać bardzo pożyteczne zaklęcia i nosić pelerynę – niewidkę. Nigdy by też nie przyszłoby mu do głowy, że to właśnie on stoczy walkę z potężnym i złym Lordem Voldemortem. Piękna opowieść o przyjaźni i odwadze.

harry potter jubileuszowa edycja w kolorach domów

JUBILEUSZOWA EDYCJA W KOLORACH DOMÓW

Z okazji 20. rocznicy wydania powieści „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” w Polsce, przygotowaliśmy dla potteromaniaków i nie tylko – niespodziankę. 1 lipca 2020 r. na księgarskich półkach pojawiły się kolorowe wydania pierwszego tomu w barwach hogwarckich domów. Gryffindor, Slytherin, Ravenclaw, Hufflepuff – każdy dom ma bowiem swój kolor, który ozdobi wydania. Jednobarwne edycje z barwionymi brzegami, godłem domu oraz ilustracją ducha rezydenta. W środku można znaleźć mnóstwo ciekawostek o założycielach, opiekunach czy znanych absolwentach. Ale też informacje o relikwiach, a także o Ceremonii Przydziału, pokoju wspólnym, Pucharze  Domów. Znajdziecie tam też quiz o Hogwarcie, a to wszystko zilustrował Levi Pinfold!

Rzecz jasna seria książek o Harry Potterze dostępna jest w wielu innych wydaniach. Tomy dostępne są zatem w oprawie miękkiej, twardej – w szacie graficznej Jonny’ego Duddle’a. Czytelnicy mogą cieszyć oko edycją ilustrowaną autorstwa Jima Kaya, elegancką czarną oprawą dla dorosłych. Jest też wersja audio – na płytach MP3, a dodatkowo w serwisie Wizarding World – jako ebook.

J.K. ROWLING PODBIJA ŚWIAT

J.K. Rowling, autorka najbardziej poczytnej serii wszech czasów dla dzieci i młodzieży o młodym adepcie magii, Harrym Potterze, wydanej w latach 1997-2007. Siedem tomów serii sprzedało na całym świecie w nakładzie ponad 500 milionów egzemplarzy. Książki dostępne są w ponad 200 krajach i zostały przetłumaczone na 80 języków.
Pisarka słynie ze swojej działalności charytatywnej, często pochylając się nad losem skrzywdzonych, biednych i cierpiących – najczęściej dzieci.

#HARRYPOTTERATHOME, CZYLI KSIĄŻKI W CZASIE KORONAWIRUSA

J.K. Rowling w czasie pandemii Covid-19 pozostaje aktywna społecznie. W maju przekazała milion funtów dla ofiar przemocy domowej oraz bezdomnych cierpiących w czasie pandemii koronawirusa. Mając na myśli swoich młodych czytelników izolujących się w swoich domach, wraz Wizarding World zainicjowała projekt pod hasłem #HarryPotterAtHome (“Harry Potter w domu”) – nowe cyfrowe centrum atrakcji dla dzieci. Zostały w nim zebrane mało znane informacje o serii, ciekawostki, quizy i zadania w języku angielskim. Dodatkowo do współpracy zostały zaangażowane gwiazdy ze świata kultury, sztuki i sportu. Użyczają one swojego głosu, czytając kolejne rozdziały pierwszego tomu cyklu, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

PODEJMIJ WYZWANIE: CZYTAJ I SPRAWDŹ SIĘ

Zapraszamy do wspólnej zabawy z potteromaniakami z całego świata. Przeczytaj – po raz pierwszy lub na nowo – kolejne rozdziały pierwszego tomu, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. (Możesz też wysłuchać je po angielsku w wykonaniu brytyjskich gwiazd.)  Następnie zmierz się z wyzwaniem. Co kilka dni publikować będziemy nowe wyzwania związane z kolejnymi rozdziałami powieści. Powodzenia!

WYZWANIE NUMER 1
Przeczytaj rozdział 1 książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Chłopiec, który przeżył”, lub odsłuchaj go w wykonaniu Daniela Radcliffe’a i kliknij TUTAJ, by zapoznać się z wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 2
Przeczytaj rozdział 2 książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Znikająca szyba”, lub odsłuchaj go w wykonaniu Nomy Dumezweni i kliknij TUTAJ, by zapoznać się z wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 3
Przeczytaj rozdział 3 książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Listy od nikogo”, lub odsłuchaj go w wykonaniu Eddiego Redmayne’a i kliknij TUTAJ, by zapoznać się z wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 4
Przeczytaj rozdział 4 książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Strażnik kluczy”, lub odsłuchaj go w wykonaniu Stephena Fry’a i kliknij TUTAJ, by zapoznać się z czwartym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 5
Przeczytaj rozdział 5 książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, “Ulica Pokątna”, lub odsłuchaj go w wykonaniu Bonnie Wright (Ginnie), Evanny Lynch (Luna Lovegood) oraz Simona Callowa i kliknij TUTAJ, by zapoznać się z piątym wyzwaniem.

ZERKNIJ, CO JESZCZE DLA CIEBIE PRZYGOTOWALIŚMY!

♣ WYZWANIE NUMER 6
Przeczytaj rozdział 6 książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, “Peron numer dziewięć i trzy czwarte”, lub odsłuchaj go w wykonaniu aktorów teatralnych, m.in. Jamiego Parkera, który odgrywał rolę Harry’ego w sztuce na West Endzie i na Broadwayu, i kliknij TUTAJ, by zapoznać się z szóstym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 7
Przeczytaj rozdział 7 książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Tiara Przydziału”, lub odsłuchaj go w wykonaniu Olivii Coleman, Jonathana Van Ness i Kate McKinnon. Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z siódmym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 8
Przeczytaj rozdział 8 książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, „Mistrz eliksirów”, lub odsłuchaj go w wykonaniu urodzonej w Indiach brytyjskiej aktorki i piosenkarki Alii Bhatt oraz… pojawiającego się gościnnie Aleca Baldwina i jego córki Carmen. Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z ósmym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 9
Przeczytaj rozdział 9, „Pojedynek o północy”, lub odsłuchaj go w wykonaniu Jacoba Kowalskiego i Queenie Goldstein (tj. Dana Foglera i Alison Sudol). Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z dziewiątym wyzwaniem.

ZAJRZYJ DO KOLEJNYCH WYZWAŃ!

 

♣ WYZWANIE NUMER 10
Przeczytaj rozdział 10, pt. “Noc Duchów” lub odsłuchaj go w wykonaniu Whoopi Goldberg. Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z dziesiątym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 11
Przeczytaj rozdział 11, pt. “Quidditch” lub odsłuchaj go w wykonaniu Davida Tennanta (znanego z roli Barty’ego Croucha Juniora z czwartej części cyklu Harry Potter i Czara Ognia) oraz Davida Beckham, który wspaniale interpretuje mecz quidditcha. Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z jedenastym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 12
Przeczytaj rozdział 12, pt. „Zwierciadło Ain Eingarp” lub odsłuchaj go w wykonaniu m.in. Matthew Lewisa, czyli Neville’a Longbottoma! Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z dwunastym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 13
Przeczytaj rozdział 13, pt. “Nicolas Flamel” lub odsłuchaj go w wykonaniu Hugh Bonnevill’a! Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z trzynastym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 14
Przeczytaj rozdział 14, pt. “Norweski smok kolczasty” lub odsłuchaj go w wykonaniu rodziny Malfoyów! Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z czternastym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 15
Przeczytaj rozdział 15, pt. „Zakazany Las” lub odsłuchaj go w wykonaniu Claudii Kim (znanej z roli Nagini w filmie „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”) oraz Dakoty FanningNastępnie kliknij TUTAJby zapoznać się z piętnastym wyzwaniem. 

♣ WYZWANIE NUMER 16
Przeczytaj rozdział 16, pt. „Przez klapę w podłodze” lub odsłuchaj go w wykonaniu Kennetha Branagha, czyli Gilderoya Lockharta oraz Ruth Wilson z gościnnym występem Heleny Bonham Carter, czyli Bellatriks Lestrange! Następnie kliknij TUTAJ, by zapoznać się z szesnastym wyzwaniem.

♣ WYZWANIE NUMER 17
Przeczytaj rozdział 17, pt. „Człowiek o dwóch twarzach” lub odsłuchaj go w wykonaniu trzech rodzin, które są wielkimi fanami Harry’ego Pottera wraz z wielką niespodzianką na końcuNastępnie kliknij TUTAJby zapoznać się z siedemnastym wyzwaniem.

Zaloguj się

Nie masz konta?