Igrzyska śmierci - Media-Rodzina

Igrzyska śmierci

SERIA IGRZYSKA ŚMIERCI – MŁODZIEŻOWY SZLAGIER NA KSIĘGARSKICH PÓŁKACH

Seria Igrzyska śmierci to jedna z najpopularniejszych serii książek dla młodzieży ostatnich lat. Liczba sprzedanych egzemplarzy powieści na całym świecie liczy bowiem ponad 100 milionów! Bestsellerowa trylogia autorstwa Suzanne Collins opowiada o świecie Panem rządzonym przez okrutne władze. Każdego roku dwójka nastolatków z każdego z dwunastu dystryktów wyrusza na Głodowe Igrzyska, żeby stoczyć walkę na śmierć i życie. Dotychczas ukazały się trzy części serii: Igrzyska śmierci, W pierścieniu ognia, Kosogłos.

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen. Dziewczyna mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa.
Nieoczekiwanie jednak jej życie zmienia się diametralnie, kiedy trafia na arenę Głodowych Igrzysk…

KULTOWA SERIA, KULTOWE FRAGMENTY

Seria książek dla młodzieży Igrzyska śmierci Suzanne Collins jest nie tylko jedną z najchętniej wyszukiwanych w księgarniach, ale doczekała się też ekranizacji w czterech częściach, stając się hitem kinowym! Odtwórczyni głównej roli, Jennifer Lawrence, to jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, o czym świadczy Oscar, którym została nagrodzona w 2013 roku!

TRYLOGIA IGRZYSKA ŚMIERCI DOCZEKAŁA SIĘ KONTYNUACJI

17 czerwca 2020 roku w księgarniach pojawi się czwarta książka tej serii, zatytułowana Ballada ptaków i węży. Nowa, czwarta powieść Suzanne Collins stanowi prequel znanych nam z trylogii wydarzeń. Tym samym cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata, do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk! Czy powieść Ballada ptaków i węży przyniesie zatem odpowiedź na wiele pytań, które zadawaliśmy sobie podczas lektury trylogii?

Równolegle z papierową książką na rynku księgarskim pojawi się także audiobook. Książkę w wersji audio przeczyta Anna Dereszowska.

Posłuchaj teraz fragmentów audio trzech tomów serii w interpretacji Anny Dereszowskiej:

SUZANNE COLLINS – AUTORKA BESTSELLERÓW

SUZANNE COLLINS zasłynęła jako autorka cyklu pt. Kroniki Podziemia. Jednak to trylogia Igrzyska śmierci, W pierścieniu ognia i Kosogłos stała się bestsellerem „New York Timesa”, ponieważ zebrała znakomite recenzje, a na jej kanwie nakręcono cztery popularne filmy. W 2013 roku wydała także świetnie przyjętą przez krytyków książkę dla dzieci pt. Year of the Jungle, opartą na wspomnieniach jej ojca z wojny w Wietnamie. Książki Suzanne Collins ukazały się na całym świecie w pięćdziesięciu trzech językach. Powieść Ballada ptaków i węży to wielki powrót autorki do cyklu po jedenastu latach.

Zaloguj się

Nie masz konta?