Seria Igrzyska śmierci, Suzanne Collins | Media Rodzina

Igrzyska śmierci

 

SERIA IGRZYSKA ŚMIERCI – MŁODZIEŻOWY SZLAGIER NA KSIĘGARSKICH PÓŁKACH

 

Seria Igrzyska śmierci to jedna z najpopularniejszych serii książek dla młodzieży ostatnich lat. Liczba sprzedanych egzemplarzy powieści na całym świecie liczy bowiem ponad 100 milionów! Bestsellerowa trylogia autorstwa Suzanne Collins opowiada o państwie Panem, powstałym na ruinach dawnej Ameryki Północnej i rządzonym przez okrutne władze. Imponujący Kapitol otoczony jest przez dwanaście dystryktów, które zmuszone są do składania władzom okrutnej daniny. Raz w roku każdy dystrykt musi dostarczyć do Kapitolu dwójkę nastolatków, chłopca i dziewczynę, między dwunastym a osiemnastym rokiem życia. Muszą oni wziąć udział w Głodowych Igrzyskach, turnieju na śmierć i życie, transmitowanym na żywo przez telewizję.

Bohaterką, a jednocześnie narratorką książki jest szesnastoletnia Katniss Everdeen. Dziewczyna mieszka z matką i młodszą siostrą w jednym z najbiedniejszych dystryktów nowego państwa.
Nieoczekiwanie jednak jej życie zmienia się diametralnie, kiedy trafia na arenę Głodowych Igrzysk…

 

IGRZYSKA ŚMIERCI – CZĘŚCI PO KOLEI

 

W skład trylogii Suzanne Collins „Igrzyska śmierci” wchodzą następujące tytuły:
1. Igrzyska Śmierci (książka dostępna także w wydaniu filmowym i audio)
2. W pierścieniu Ognia (książka dostępna także w wydaniu jubileuszowym, wydaniu filmowym i audio)
3. Kosogłos (książka dostępna także w wydaniu jubileuszowymwydaniu filmowymwydaniu filmowym białym i audio)

Oferujemy także pakiet: Igrzyska Śmierci. Trylogia (książka – a właściwie książki – zapakowane są w widoczne na zdjęciu w ofercie pudełko z filmową grafiką).

 

NA DUŻYM EKRANIE

 

Seria książek dla młodzieży Igrzyska śmierci Suzanne Collins jest nie tylko jedną z najchętniej wyszukiwanych w księgarniach, ale doczekała się też ekranizacji w czterech częściach, stając się hitem kinowym!

Ekranizacja pierwszego tomu trylogii powstała już w 2012 roku. Wytwórnia Lionsgate stanęła na wysokości zadania, tworząc fenomenalny, pełen efektów specjalnych film – uwielbiany przez widzów i doceniany przez krytyków. Rok później ukazała się adaptacja części drugiej. Wytwórnia postanowiła, by część trzecią podzielić na dwa filmy. Premiera pierwszego miała miejsce w 2014 roku, zaś drugiego rok później.

Odtwórczyni głównej roli, Jennifer Lawrence, to jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia, o czym świadczy Oscar, którym została nagrodzona w 2013 roku! Rolę Peety Mellarka zagrał Josh Hutcherson, a Gale’a Hawthorna – Liam Hemsworth.

 

KULTOWA SERIA, KULTOWE FRAGMENTY

 

Mnóstwo osób już od pierwszych stron pokochało Igrzyska Śmierci. Części trylogii zawierają sporo uwielbianych przez czytelników cytatów oraz fragmentów, które od razu kojarzą się z tą fantastyczną serią. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

 

 

TRYLOGIA IGRZYSKA ŚMIERCI DOCZEKAŁA SIĘ KONTYNUACJI

 

17 czerwca 2020 roku w księgarniach pojawiła się czwarta książka tej serii, zatytułowana Ballada ptaków i węży. Nowa, czwarta powieść Suzanne Collins, stanowi prequel znanych nam z trylogii wydarzeń. Tym samym cofamy się o sześćdziesiąt cztery lata, do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk! Czy powieść Ballada ptaków i węży przyniesie zatem odpowiedź na wiele pytań, które zadawaliśmy sobie podczas lektury trylogii?

Równolegle z papierową książką na rynku księgarskim pojawi się także audiobook. Książkę w wersji audio przeczyta Anna Dereszowska.

 

NO WŁAŚNIE – A MOŻE AUDIOBOOK?

 

Posłuchaj fragmentów audio trzech tomów serii Igrzyska Śmierci. Książki w interpretacji Anny Dereszowskiej:

 

SUZANNE COLLINS – AUTORKA BESTSELLERÓW

 

Suzanne Collins zasłynęła jako autorka cyklu pt. Kroniki Podziemia. Jednak to trylogia Igrzyska śmierci, W pierścieniu ognia i Kosogłos stała się bestsellerem „New York Timesa”, ponieważ zebrała znakomite recenzje, a na jej kanwie nakręcono cztery popularne filmy. W 2013 roku wydała także świetnie przyjętą przez krytyków książkę dla dzieci pt. Year of the Jungle, opartą na wspomnieniach jej ojca z wojny w Wietnamie. Książki Suzanne Collins ukazały się na całym świecie w pięćdziesięciu trzech językach. Powieść Ballada ptaków i węży to wielki powrót autorki do cyklu po jedenastu latach.

 

Gorąco zachęcamy do sięgnięcia po Igrzyska Śmierci. Seria ta z pewnością podbije serca jeszcze wielu czytelników.

Zaloguj się

Nie masz konta?