Kryminały Nele Neuhaus
Kryminały Nele Neuhaus to doskonała seria licząca już dziesięć tomów. Ich akcja rozgrywa się w dobrze jej znanych górach Taunus. Para policjantów, Oliver von Bodenstein i Pia Sander (Kirchhoff), zapewniła autorce ogromną rzeszę fanów i popularność, czyniąc z niej jedną z najpoczytniejszych niemieckich autorek kryminałów.
KRYMINAŁY NELE NEUHAUS – SERIA Z PIĄ I OLIVEREM
Poniżej prezentujemy chronologiczny spis tytułów w kryminalnej serii Nele Neuhaus z Pią i Oliverem:
- „Nielubiana”
- „Przyjaciele po grób” – także w wersji audio
- „Głębokie rany”– także w wersji audio
- „Śnieżka musi umrzeć”– także w wersji audio
- „Kto sieje wiatr”
- „Zły wilk”
- „Żywi i umarli”
- „W lesie”
- „Dzień Matki”
- „W imię wiecznej przyjaźni”
NELE NEUHAUS
Nele Neuhaus to niemiecka pisarka, autorka bestsellerowych kryminałów. Urodzona w Münster – Westfalii, od dzieciństwa mieszka natomiast w malowniczych okolicach gór Taunus. Zyskała światową sławę dzięki serii kryminałów z komisarzami Oliverem von Bodensteinem i Pią Sander (Kirchhoff).
Biografia Nele Neuhaus sama mogłaby stanowić niezły materiał na scenariusz nie tylko książki, ale i filmu. Nele zdecydowała się na totalną życiową zmianę w momencie, w którym porzuciła pracę w firmie męża i została pisarką. Jej kryminały sprzedały się dotąd w ilości ponad pięciu milionów egzemplarzy, a przetłumaczono je na ponad 20 języków.
Jej kryminał „Śnieżka musi umrzeć” trzy dni po ukazaniu się na rynku niemieckim (w lipcu 2010) znalazł się na liście bestsellerów TOP20 tygodnika „Der Spiegel” i wciąż plasuje się wysoko na liście najlepiej sprzedających się książek Amazona. Od 2011 roku jej każda powieść kryminalna debiutuje na 1. miejscu tygodnika „Der Spiegel” i pozostaje na tej pozycji przez wiele tygodni.
DROGA DO SUKCESU
Pierwszy kryminał do lokalnych księgarni w rejonie gór Taunus Nele Neuhaus rozwoziła ciężarówką z logo zakładu przetwórstwa mięsnego. I to nie dlatego, że historia przedstawiona w powieści była szczególnie krwawa. Robiła to dlatego, że przez dwadzieścia lat dzieliła życie między fabrykę przetworów mięsnych męża a stadninę jazdy konnej. Przez te wszystkie lata marzyła o tym, by nie pisać do szuflady, a zacząć realizować swoje marzenia, co niezaprzeczalnie jej się udało.