Nele Neuhaus - Media-Rodzina

Nele Neuhaus

Urodzona w Münster – Westfalii dorastała w Paderborn, od dzieciństwa mieszka w malowniczych okolicach gór Taunus i pisze książki.
Zyskała światową sławę dzięki serii kryminałów z komisarzami Oliverem von Bodensteinem i Pią Kirchhoff, których akcja rozgrywa się w malowniczych okolicach gór Taunus, np. w położonych na południowych stokach miasteczkach Königstein i Kronberg.

Kryminały sprzedały się dotąd w ilości pięciu mln. egzemplarzy, przetłumaczono je na ponad 20 języków, m.in. włoski, hiszpański, holenderski, koreański, rosyjski, brazylijski, polski, chiński, czeski, chorwacki, grecki i angielski.
Jej kryminał „Schneewittchen muss sterben” – „Śnieżka musi umrzeć” trzy dni po ukazaniu się na rynku niemieckim w lipcu 2010 znalazł się na liście bestsellerów TOP20 tygodnika „Der Spiegel” i wciąż plasuje się wysoko na liście najlepiej sprzedających się książek Amazona. Od 2011 roku jej każda powieść kryminalna debiutuje na 1. miejscu tygodnika „Der Spiegel” i pozostaje na tej pozycji przez wiele tygodni.

W wydawnictwie Thienemann ukazują się dwie serie dla młodych czytelników, których akcja dzieje się w stadninie. Miłośnicy koni z pewnością dobrze znają serię o Charlotte i jej rumaku Won da Piem, oraz opowieści o Elenie.
W roku 2014 ukazała się powieść obyczajowa Sommer der Wahrheit – Ostatnie lato w Nebrasce, którą Autorka wydała w Niemczech pod panieńskim nazwiskiem Nele Löwenberg.

Za ekranizacje bestsellerowych kryminałów odpowiedzialna jest niemiecka telewizja ZDF, która dotąd wyemitowała adaptacje filmowe sześciu części serii i pracuje nad kolejnymi. W główne role wcielają się popularni niemieccy aktorzy, Felicitas Woll i Tim Bergmann.
„Historię jej sukcesu czyta się jak bajkę“, pisze na swoim blogu Agnieszka Hofmann. I to z pewnością nie za sprawą nawiązujących do baśni braci Grimm tytułów jak „Śnieżka musi umrzeć“, czy „Zły wilk“, a systematycznej wspinaczki na sam szczyt list bestsellerów.
Pierwszy kryminał do lokalnych księgarni w rejonie gór Taunus rozwoziła ciężarówką z logo zakładu przetwórstwa mięsnego. I to nie dlatego, że historia przedstawiona w powieści była szczególnie krwawa, a dlatego, że przez dwadzieścia lat dzieliła życie między fabrykę przetworów mięsnych męża a stadninę jazdy konnej i marzyła o tym, by nie pisać do szuflady, a zacząć realizować swoje marzenia.

Dotąd w serii kryminalnej Autorki ukazały się (w porządku chronologicznym wydarzeń) następujące części:

  1. „Nielubiana”
  2. „Przyjaciele po grób” – także w wersji audio
  3. „Głębokie rany”– także w wersji audio
  4. „Śnieżka musi umrzeć”– także w wersji audio
  5. „Kto sieje wiatr”
  6. „Zły wilk”
  7. „Żywi i umarli”
  8. „W lesie”
  9. „Dzień Matki”

Zaloguj się

Nie masz konta?