Nele Neuhaus

Nele Neuhaus

Nele Neuhaus to niemiecka pisarka, autorka bestsellerowych kryminałów. Urodzona w Münster – Westfalii, dorastała w Paderborn, od dzieciństwa mieszka natomiast w malowniczych okolicach gór Taunus i pisze książki.

Zyskała światową sławę dzięki serii kryminałów z komisarzami Oliverem von Bodensteinem i Pią Kirchhoff. Ich akcja rozgrywa się w dobrze jej znanych górach Taunus. Wśród nich są, np. położone na południowych stokach miasteczka Königstein i Kronberg.NELE NEUHAUS – ŚWIATOWA POPULARNOŚĆ

 

Kryminały sprzedały się dotąd w ilości ponad pięciu mln. egzemplarzy, przetłumaczono je natomiast na ponad 20 języków, m.in. włoski, hiszpański, holenderski, koreański, rosyjski, brazylijski, polski, chiński, czeski, chorwacki, grecki i angielski.

Jej kryminał Schneewittchen muss sterben – Śnieżka musi umrzeć trzy dni po ukazaniu się na rynku niemieckim w lipcu 2010 znalazł się na liście bestsellerów TOP20 tygodnika „Der Spiegel” i wciąż plasuje się wysoko na liście najlepiej sprzedających się książek Amazona. Od 2011 roku jej każda powieść kryminalna debiutuje na 1. miejscu tygodnika „Der Spiegel” i pozostaje na tej pozycji przez wiele tygodni.

W roku 2014 ukazała się powieść obyczajowa Sommer der Wahrheit – Ostatnie lato w Nebrasce, którą Autorka wydała w Niemczech pod panieńskim nazwiskiem Nele Löwenberg.

Za ekranizacje bestsellerowych kryminałów odpowiedzialna jest niemiecka telewizja ZDF. Wyemitowała ona dotąd adaptacje filmowe sześciu części serii i pracuje nad kolejnymi. W główne role wcielają się popularni niemieccy aktorzy, Felicitas Woll i Tim Bergmann.

„Historię jej sukcesu czyta się jak bajkę“, pisze na swoim blogu Agnieszka Hofmann. I to z pewnością nie za sprawą nawiązujących do baśni braci Grimm tytułów jak „Śnieżka musi umrzeć“, czy „Zły wilk“, a systematycznej wspinaczki na sam szczyt list bestsellerów.

Zapraszamy do odwiedzenia autorskiej strony Nele Neuhaus.DROGA DO SUKCESU NELE NEUHAUS

 

Pierwszy kryminał do lokalnych księgarni w rejonie gór Taunus rozwoziła ciężarówką z logo zakładu przetwórstwa mięsnego. I to nie dlatego, że historia przedstawiona w powieści była szczególnie krwawa. Dlatego, że przez dwadzieścia lat dzieliła życie między fabrykę przetworów mięsnych męża, a stadninę jazdy konnej. Przez te wszystkie lata marzyła o tym, by nie pisać do szuflady, a zacząć realizować swoje marzenia.

 

POWIEŚCI KRYMINALNE NELE NEUHAUS

 

Dotąd w serii kryminalnej Autorki ukazały się (w porządku chronologicznym wydarzeń) następujące części:

 1. Nielubiana
 2. Przyjaciele po grób – także w wersji audio
 3. Głębokie rany– także w wersji audio
 4. Śnieżka musi umrzeć– także w wersji audio
 5. Kto sieje wiatr
 6. Zły wilk
 7. Żywi i umarli
 8. W lesie
 9. Dzień Matki
 10. W imię wiecznej przyjaźni

 

KSIĄŻKI NELE NEUHAUS DLA MŁODZIEŻY

 

Elena. Wygrać z losem, Nele NeuhausNele Neuhaus napisała także dwie serie dla młodych czytelników, których akcja dzieje się w stadninie. Miłośnicy koni z pewnością dobrze znają serię o Charlotte i jej rumaku Won da Piem, oraz opowieści o Elenie, które ukazują się teraz w nowym wydaniu. Obie serie gorąco polecamy!

 1. Elena. Wygrać z losem (teraz w nowym wydaniu),
 2. Elena. Burzliwe lato (teraz w nowym wydaniu),
 3. Elena. Zawody i rozterki (teraz w nowym wydaniu),
 4. Elena. Tajemnice stadniny (teraz w nowym wydaniu),
 5. Elena. Wielki triumf (teraz w nowym wydaniu),
 6. Elena. Fałszywy trop.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?