Jennifer Lynn Barnes | Książki dla młodzieży | Media Rodzina
Jennifer Lynn Barnes
Photo © Kim Haynes Photography

Jennifer Lynn Barnes

Jennifer Lynn Barnes (która najbardziej lubi być nazywana Jen) jest autorką kilkunastu uznanych przez krytyków powieści dla młodzieży. Swoją pierwszą opublikowaną powieść napisała, gdy miała dziewiętnaście lat. Pierwsze pięć książek sprzedała, będąc jeszcze na studiach.

Jen posiada stopnie naukowe z psychologii, psychiatrii i kognitywistyki, w tym stopnie podyplomowe na Uniwersytecie Cambridge (gdzie była stypendystką Fulbrighta), oraz na Uniwersytecie Yale, gdzie uzyskała stopień doktora. Oprócz pisania powieści YA, Jen napisała również oryginalne scenariusze pilotażowe dla sieci telewizyjnych, takich jak USA i MTV. Jennifer Lynn Barners jest jednym z czołowych światowych ekspertów w dziedzinie psychologii fandomu. Zajmuje się także kognitywistyką fikcji i wyobraźni. Jest profesorem nadzwyczajnym na Uniwersytecie w Oklahomie, gdzie zajmuje podwójne stanowisko – zarówno w dziedzinie psychologii, jak i profesjonalnego pisania.

Jest autorką serii Naznaczeni, w której nastolatkowie o nadzwyczajnych zdolnościach zostają zwerbowani do udziału w tajnym programie, prowadzonym przez FBI. Napisała również niewydane w Polsce serie, takie jak Raised by Wolves czy The Fixer. Pisze głównie powieści kryminalne i thrillery dla młodzieży, lubując się w tematyce zagadek.

 

THE INHERITANCE GAMES – FENOMENALNA TRYLOGIA JENNIFER LYNN BARNES

 

The Inheritance Games to pierwszy tom bestsellerowej trylogii pełnej twistów, sekretów i niebezpieczeństw. Fortuna w spadku. Spadkobierczyni znikąd. Czterej rywale.

Avery Grambs chce przetrwać szkołę średnią, zdobyć stypendium i uciec od swojego dotychczasowego życia. Ale jej losy zmieniają się w jednej chwili, gdy umiera miliarder Tobias Hawthorne i zostawia jej praktycznie cały swój majątek. To jakaś pułapka? Avery nie ma pojęcia, nigdy na oczy nie widziała Tobiasa Hawthorne’a. Aby otrzymać swoje dziedzictwo, Avery musi przenieść się do rozległego, pełnego sekretnych przejść i zagadek Hawthorne House, zajmowanego również przez rodzinę, którą właśnie wywłaszczył stary miliarder. Jego czterech błyskotliwych wnuków dorastało w przekonaniu, że odziedziczą fortunę. Czy Avery jest oszustką, czy też ostatnią zagadką dziadka, który uwielbiał zaskakiwać wnuków? Uwięziona w świecie bogactwa i przywilejów dziewczyna zostanie wciągnięta w niebezpieczną grę.

Zaloguj się

Nie masz konta?