Jaka książka na prezent na Komunię - co wybrać? | Media Rodzina
książka na prezent na komunię

18 kwietnia 2024

Jaka książka na prezent na Komunię – co wybrać?

Książka na prezent na Komunię może być symbolicznym gestem, który pozostanie w pamięci obdarowanego na długie lata. Wybór odpowiedniego tytułu wymaga jednak przemyślanej decyzji, uwzględniającej wiek, zainteresowania oraz wartości, które chcemy przekazać.

Pierwsza Komunia to ważne wydarzenie w życiu dziecka i jego rodziny. Jednym z bardziej tradycyjnych prezentów na tę okazję będą książki. Mogą być cennym darem, ale także wpłynąć na rozwój duchowy i intelektualny dziecka. Jednakże, w zalewie różnorodności książek dostępnych na rynku, wybór odpowiedniego tytułu może być wyzwaniem. W tym artykule podpowiemy, jaka książka na prezent na komunię sprawdzi się najlepiej, aby był to dar nie tylko piękny, ale również wartościowy.

 

KSIĄŻKA NA PREZENT NA KOMUNIĘ – NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ

Wybór odpowiedniego prezentu na pierwszą komunię dla dziecka to czasem wyzwanie, dlatego warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kierunków. Pierwszym z nich są zainteresowania malucha. Dobrze jest zastanowić się, co dziecko lubi robić czy to sporty, gry czy inne aktywności. Może to być również coś, co chętnie czyta lub ogląda. Ważne są także emocje związane z prezentem – należy rozważyć coś, co ma dla dziecka osobiste znaczenie lub będzie pamiątką z tego wyjątkowego dnia. Niezmiernie istotne są także prezenty, które wspierają rozwój i edukację młodego człowieka. Biorąc pod uwagę aspekt religijny komunii, dobrze byłoby również rozważyć prezenty nawiązujące do wiary. Ostatnim, ale nie mniej istotnym kryterium jest jakość i trwałość prezentu. W tym właśnie przypadku, pięknie wydane książki, szczególnie te w twardej oprawie, będą cieszyć oko i serce przez wiele lat.

 

KSIĄŻKI RELIGIJNE NA KOMUNIĘ

Arka Noego, Piotr Wilkoń i Józef WilkońPierwsza Komunia to wydarzenie o charakterze religijnym, dlatego książka związana z tematyką wiary może być trafionym prezentem lub dodatkiem od większego upominku. Może to być ilustrowana Biblia dla dzieci lub inna historia biblijna, np. „Arka Noego” Wilkonia, książka opowiadająca historie z życia świętych, taka jak publikacje z serii „Nazywam się…” np. Matka Teresa z Kalkuty, Jan Paweł II lub Faustyna Kowalska, albo modlitewnik skierowany do najmłodszych.

 

 

KSIĄŻKI O WARTOŚCIACH DLA NAJMŁODSZYCH

O misiu, który chciał być szczęśliwyWybór książki, która będzie propagować pozytywne wartości, takie jak miłość, życzliwość czy szacunek, również może być trafionym pomysłem. Książki z takim przesłaniem nie tylko będą cennym źródłem wiedzy, ale także skłonią dziecko do refleksji nad własnym postępowaniem. Przykładem takiej książki jest najnowsza propozycja Wydawnictwa Media Rodzina „O misiu, który chciał być szczęśliwy”. Część o niedźwiadku Bazylim zadaje pytanie o to, czym jest szczęście. Czy to bogactwo, posiadanie przedmiotów czy też gonienie za przyjemnościami? Sowa Minerwa, jako przewodniczka i mentorka, pomaga znaleźć dzieciom odpowiedź, która okazuje się być prostą i dostępną dla każdego. Książki z serii „Sowie opowieści” wspierają rozwój dzieci i pomagają im lepiej zrozumieć świat. Éric-Emmanuel Schmitt wprowadza młodych czytelników w świat kluczowych pojęć filozoficznych.

 

Czytaj także: Dedykacja do książki dla dziecka. Najlepsze pomysły

 

KSIĄŻKI EDUKACYJNE

Dlaczego koty miauczą?Nie zapominajmy również o książkach, które rozwijają intelekt i ciekawość świata. Książki edukacyjne, zawierające ciekawe informacje na temat przyrody, historii czy nauki, mogą być inspirującym prezentem, który zachęci dziecko do poszerzania swojej wiedzy. Wśród propozycji w tym segmencie możemy wymienić serię „Dlaczego…” Nicka Crumptona, „W orlim gnieździe. Legendy, podania i baśnie wielkopolskie” lub książki przygodowe z serii „Sherlock Junior” zachęcające do nauki języka angielskiego.

 

 

KLASYKA W NOWYCH SZATACH, JAKO KSIĄŻKA NA PREZENT NA KOMUNIĘ

Baśnie braci GrimmWybór klasycznej literatury dziecięcej również może być trafionym pomysłem. Dzieła takie jak „Harry Potter” czy „Opowieści z Narnii” to książki, które nie tylko dostarczą rozrywki, ale także skłonią do refleksji. Warto pamiętać także o baśniach braci Grimm czy pięknych wydaniach baśni Andersena. To lektura odpowiednia na każdą okazję, niezależnie od wieku obdarowywanego.

 

Sprawdź również: Te baśnie zachwycą nie tylko dzieci! Najlepsze baśnie Andersena

 

KSIĄŻKA NA PREZENT NA KOMUNIĘ – PODSUMOWANIE

Wybór odpowiedniej książki na prezent na Komunię może być wyzwaniem, ale także szansą na przekazanie dziecku czegoś wartościowego. Niezależnie od tego, czy wybierzemy książkę o tematyce religijnej, edukacyjnej czy klasycznej literatury, ważne jest, aby prezent był dostosowany do obdarowanego. Książka, jako dar symboliczny, może wpłynąć na rozwój duchowy i intelektualny dziecka, pozostając z nim na długie lata.

Zaloguj się

Nie masz konta?