Nick Crumpton | Autor | Wydawnictwo Media Rodzina

Nick Crumpton

Nick Crumpton to doktor zoologii Kolegium Uniwersyteckiego w Londynie oraz pisarz książek dla dzieci. Ukończył studia doktorskie na Uniwersytecie Cambridge. Później zaczął pracować jako zawodowy popularyzator nauki, a także jako dziennikarz i badacz dla BBC. Obecnie pracuje w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Jeśli chodzi o sprawy naukowe, pracował na University College London (gdzie od czasu do czasu prowadzi wykłady) oraz w Londyńskim Towarzystwie Zoologicznym. Zasiada w radzie Stowarzyszenia Systematyki, bada wymarłe ssaki, systemy sensoryczne i dużo myśli o małych ssakach żyjących w lasach.

Crumpton pisze głównie książki o zwierzętach dla dzieci. W naszym wydawnictwie ukazały się trzy publikacje tego autora: „Dlaczego koty miauczą?”, „Dlaczego psy się obwąchują?” oraz „Dlaczego konie nie bekają?”.

Polecamy lekturę wywiadu z autorem w serwisie czasdzieci.pl – w rozmowie z Agnieszką Karp-Szymańską Nick Crumpton opowiada między innymi o tym, jak zainteresować dzieci przyrodą, zdradza plany na kolejne książki, a także wyjawia, jakie zwierzę jest jego ulubionym!

 

DLACZEGO KOTY MIAUCZĄ?

Dlaczego koty miauczą?

To urocza i edukacyjna książka, która nauczy Was wszystkiego, co zawsze chcieliście wiedzieć o swoim futrzanym kocim towarzyszu. Po co kotu wąsy? Dlaczego koty mają mokre noski? Czy koty przynoszą pecha? Czy koty lubią głaskanie? Dlaczego koty nie lubią wody?

Z tej książki dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz, żeby zrozumieć, jak wyjątkowym zwierzakiem domowym jest kot. Nick Crumpton odpowiada w swojej książce na wiele ciekawych, trudnych i zaskakujących pytań na temat kociaków wszelkiego pochodzenia. Jeżeli jesteś młodym miłośnikiem zwierząt, a szczególnie jeśli czujesz się kociarzem lub kociarą, koniecznie zajrzyj do tej niecodziennej, pięknie ilustrowanej i zabawnej książki, pełnej interesujących faktów.

 

DLACZEGO PSY SIĘ OBWĄCHUJĄ?

Dlaczego psy się obwąchują?

To humorystyczna książka, która dostarczy Wam wielu informacji o psach. Co czyni psiaki tak wyjątkowymi i dlaczego są one najlepszymi przyjaciółmi człowieka? Dlaczego psy są takie lojalne? Jak psy porozumiewają się między sobą? Dlaczego psy gryzą kości? Czym zajmuje się mój pies, kiedy wychodzę?

Na te i na wiele innych pytań odpowiada pełna fascynujących ciekawostek, pięknie ilustrowana książka „Dlaczego psy się obwąchują”. To pozycja obowiązkowa dla młodych miłośników zwierząt, a szczególnie dla zdeklarowanych wielbicieli psów. Książka ta dostarcza rzetelnych informacji na temat naszych ulubionych czworonogów, a jednocześnie jest lekka i pełna humoru. Pieski to bardzo wyjątkowe zwierzaki domowe – dowiedz się, dlaczego!

 

DLACZEGO KONIE NIE BEKAJĄ?

Dlaczego konie nie bekają?

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich osób zakochanych w koniach! Czy konie potrzebują fryzjera? Dlaczego konie noszą buty? Która rasa koni jest najstarsza? Czym się różni koń od kuca? Czy konie potrafią mówić uszami? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie właśnie w tej książce!

W tej książce zawarte są wszystkie najważniejsze i najciekawsze informacje na temat zachwycających zwierząt, jakimi są konie. Nick Crumpton zaspokoi Twoją ciekawość i dostarczy przydatnych i zaskakujących ciekawostek dotyczących końskiej natury. Jeżeli fascynują Cię majestatyczne, piękne i sympatyczne konie, sięgnij po tę książkę, niezależnie od tego, czy uprawiasz jeździectwo, czy podziwiasz konie z daleka.

Zaloguj się

Nie masz konta?