Książka na prezent dla bliskiej osoby - jaką wybrać? | Media Rodzina
Jaką książkę wybrać na prezent dla bliskiej osoby? Sprawdź nasze propozycje

24 marca 2023

Jaką książkę wybrać na prezent dla bliskiej osoby? Sprawdź nasze propozycje

Wybór właściwego prezentu dla bliskiej osoby bywa problematyczny. Nic więc dziwnego, że szukamy podarunków sprawdzonych i bezpiecznych. Jeśli wciąż zastanawiasz się, czy książka to dobry pomysł na prezent – Media Rodzina rozwieje wszelkie wątpliwości.

Jaka książka na prezent jest odpowiednia? Dużo zależy od upodobań i gustu czytelniczego osoby, którą chcemy obdarować. Poniżej przedstawiamy kilka zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo propozycji, które mogą okazać się pomocne w procesie wybierania podarunku dla bliskiej osoby.

 

Nie wiesz, jaką książkę na prezent kupić? Postaw na klasykę gatunku!

Listy starego diabła do młodego

Czasami rozwiązanie problemu jest bliżej niż sądzimy. Opowieści z Narnii C.S. Lewisa to seria, w której każdy znajdzie coś dla siebie, nie tylko dzieci czy młodzież! Pakiet, który składa się z siedmiu tomów narnijskich opowiadań, to nie lada gratka na prezent urodzinowy. Mimo popularności tego cyklu, Lewis większą część swojego czasu oraz twórczości poświęcił poważnym rozprawom naukowym, a także rozważaniom o Bogu i wierze chrześcijańskiej. Listy starego diabła do młodego to jeden z kilku zbiorów esejów, który wraz z takimi książkami jak Chrześcijaństwo po prostu, Cztery miłości, a także Podział ostateczny, ukazał się w nowej szacie graficznej. Jednocześnie mądre i piękne książki na prezent to strzał w dziesiątkę!

 

 

Zamiast różdżki dla fanów Harry’ego Pottera

Seria o przygodach Harry’ego Pottera to must have każdego książkowego maniaka. Co jeszcze można podarować osobie zafascynowanej światem czarodziejów z Hogwartu? Polecamy inne pozycje J.K. Rowling, Quidditch przez wieki oraz Baśnie Barda Beedle’a. Obie lektury stanowią ciekawe uzupełnienie siedmiu tomów serii o Harrym Potterze, będąc swoistymi podręcznikami, z którymi uczniowie Szkoły Magii i Czarodziejstwa zapoznali się w szkole. Zdobywali dzięki nim wiedzę o kluczowych zagadnieniach na najważniejszych przedmiotach lub zapoznawali się z literaturą i kulturą. Ostatnia książka to Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć Newta Skamandra. Wierni fani czarodziejów czy literatury fantastycznej z pewnością się ucieszą.

 

 

Prequel jednej z najpopularniejszych trylogii ostatnich lat

Ballada Ptaków i Węży, Suzanne Collins

Ballada ptaków i węży to czwarta książka z cyklu Igrzysk śmierci autorstwa Suzanne Collins. Części, które składają się na trylogię: Igrzyska śmierci, W pierścieniu ognia i Kosogłos to niekwestionowane bestsellery dla młodzieży. Dlaczego takie książki na prezent dla przyjaciółki to ciekawa propozycja? Choćby ze względu na fakt, że nie dokonano jeszcze ekranizacji najnowszej części, dlatego lektura Ballady ptaków i węży będzie bardziej trzymająca w napięciu i pozbawiona filmowych spojlerów z social mediów.

 

 

 

Młodzieżowa książka na prezent z BookToka i Boostagrama

A jeśli jesteśmy złoczyńcamiSkoro o świecie wirtualnym mowa, warto przyjrzeć się mu również pod kątem trendów i czytelniczych gustów. W ostatnim czasie o książkach wiele pisze się na Bookstargamie (Instagram) oraz na BookToku (TikTok). To właśnie tam znajdzie się najszybciej wyjątkowa książka na prezent dla młodego czytelnika, jak chociażby powieść M.L. Rio A jeśli jesteśmy złoczyńcami. O książce zrobiło się głośno za pośrednictwem aplikacji Tik Tok… jeszcze przed jej wydaniem! Autorka wykreowała nietuzinkowych bohaterów oraz fabułę okrytą niezwykle popularnym obecnie klimatem dark academia. To opowieść o miłości, przyjaźni, zbrodni i obsesji. Nie jest to typowy kryminał szablonowo odwzorowany na podstawie przedstawicieli tego gatunku. Naprawdę warto.

 

Thriller mrożący krew w żyłach

Obłęd na krańcu świata

Obłęd na krańcu świata Juliana Sanctona to obowiązkowa pozycja lekturowa dla każdego, kto zaczytuje się w thrillerach opartych na faktach. Talent narracyjny autora sprawia, że ekspresja przedstawiona w fabule jest intensywniej odbierana przez czytelników. Jest to mądra książka na prezent dla miłośnika literatury. Dlatego właśnie ta niezwykle rzetelna i wstrząsająca historia walki o przetrwanie jednej z wczesnych – XIX-wiecznych – ekspedycji polarnych, której losy bardzo się skomplikowały, gdy lód uwięził statek wraz z załogą na całą antarktyczną, pozbawioną słońca zimę trzyma w napięciu przez cały czas!

 

 

Wszyscy lubią prezenty znaczące i nieprzypadkowe. Dlatego właśnie zamiast kwiatka czy czekolady warto postawić na książkę, chcąc obdarować kogoś bliskiego. Literatura jest przepełniona różnorodną tematyką i absolutnie każdy odnajdzie w niej coś dla siebie. Zachęcamy więc do zapoznania się z innymi propozycjami czytelniczymi, które dostępne są na stronie internetowej Wydawnictwa Media Rodzina.

Zaloguj się

Nie masz konta?