M.L. Rio
Photo © Cait Brady

M.L. Rio

M.L. Rio urodziła się w Miami i wychowała w Karolinie Północnej. Jej rodzice pochodzą z Kalifornii, przez co dziewczyna nigdy nie wiedziała, jak odpowiedzieć na pytanie „Skąd jesteś?”. Jej kariera pisarska rozpoczęła się już w szkole podstawowej, od konkursu młodych pisarzy i ilustratorów Reading Rainbow. Napisała wtedy opowieść o pewnej dziewczynce, która nie wiedziała, jak ukryć swojego smoka przed rodzicami.

M.L. Rio chwyciła za pióro, aby napisać swoją pierwszą powieść w znacznie bardziej rozsądnym wieku: dwunastu lat. Jej debiutancka powieść „A jeśli jesteśmy złoczyńcami” została opublikowana przez Flatiron Books w 2017 roku i od razu stała się międzynarodowym bestsellerem, opublikowanym w dziesięciu krajach i sześciu językach. Jest to utrzymana w klimacie dark academia opowieść o miłości, przyjaźni, zbrodni i obsesji…

Oprócz pracy pisarskiej jest także aktorką. Uzyskała tytuł magistra studiów szekspirowskich w King’s College London i Shakespeare’s Globe, a obecnie robi doktorat z nowożytnej literatury angielskiej na University of Maryland. Jej badania dotyczą reprezentacji szaleństwa i zaburzeń nastroju na scenie wczesnonowożytnej. Mieszka w Waszyngtonie ze zbyt wieloma książkami, zbyt wieloma zapisami i kundelkiem o imieniu Marlowe.

 

A JEŚLI JESTEŚMY ZŁOCZYŃCAMI – M.L. RIO

 

A jeśli jesteśmy złoczyńcamiElitarny college artystyczny, kolebka spektakularnych talentów i nieposkromionych ambicji. Siedmioro studentów aktorstwa, połączonych silną więzią przyjaźni, odgrywa w życiu podobne role jak na scenie: bohatera, złoczyńcy, tyrana, kusicielki, pierwszej naiwnej, statysty. Jednak z upływem czasu rywalizacja zaczyna być bezwzględna, a uczucia stają się zabójcze. Gdy sztuka niebezpiecznie zbliża się do życia, jeden z aktorów ginie. Pozostali mają przed sobą największe wyzwanie w swojej aktorskiej karierze: przekonać policję i siebie nawzajem, że są niewinni.

Dziesięć lat później: Oliver Marks wychodzi z więzienia. Odsiedział wyrok za morderstwo, które popełnił lub nie. W ostatni dzień odwiedza go człowiek, za sprawą którego trafił za kratki. Detektyw Colborne odchodzi na emeryturę, lecz wcześniej chce się dowiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło w Dellecher Classical Conservatory.

Zaloguj się

Nie masz konta?