Julian Sancton
Photo © Alexander Spacher

Julian Sancton

Julian Sancton jest starszym redaktorem w magazynie Departtures, gdzie pisze o kulturze i podróżach.

Większość dzieciństwa spędził we Francji. Uczęszczał na Uniwersytet Harvarda, gdzie studiował historię Europy. Mieszka w Larchmont w stanie Nowy Jork ze swoją partnerką Jessicą i ich dwiema córkami.

Sancton jest autorem doskonale przyjętej książki Obłęd na krańcu świata. Wyprawa statku Belgica w mrok antarktycznej nocy (tytuł oryginalny: „Madhouse at the End of the Earth. The Belgica’s Journey into the Dark Antarctic Night”).

 

OBŁĘD NA KRAŃCU ŚWIATA – JULIAN SANCTON

 

Obłęd na krańcu świata. Wyprawa statku Belgica w mrok antarktycznej nocy to w równej mierze marynistyczny thriller, jak i gotycki horror, zapewniający niezapomnianą podróż w otchłań grozy.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach, fabularyzowana opowieść o wyprawie badawczej statku Belgica na Antarktydę pod koniec XIX wieku. Niezwykle rzetelna i głęboko wstrząsająca, prawdziwa historia walki o przetrwanie jednej z wczesnych ekspedycji polarnych z 1897 do nieopisanych krańców ziemi. Jej losy bardzo się skomplikowały – lód uwięził statek wraz z całą załogą na całą antarktyczną, pozbawioną słońca zimę. Czerpiąc pełnymi rękoma z dzienników i pamiętników członków wyprawy oraz korzystając z wyjątkowego zaszczytu dostępu do dziennika pokładowego Belgiki, Julian Sancton z prozatorską sprawnością snuje historię ludzi zmuszonych poznać swoje granice, tak wyjątkową, że nawet dziś NASA posiłkuje się nią, prowadząc badania nad wpływem izolacji w czasie przyszłych misji na Marsa.

Zaloguj się

Nie masz konta?