Pomysł na prezent na Dzień Babci i Dziadka | Media Rodzina

15 stycznia 2024

Pomysły na prezent na Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowy moment, w którym chcemy pokazać im, jak wiele dla nas znaczą. Wybierając prezent, warto zastanowić się nad czymś trwałym, co będzie budować relacje i dostarczać radość przez wiele lat. Jednym z takich ponadczasowych prezentów są książki, które nie tylko bawią i rozwijają, ale również inspirują i dają okazję do spędzenia wspólnych chwil z wnukami.

Książki to nie tylko świetny sposób na rozwijanie wyobraźni czy zdobywanie wiedzy, ale także doskonały pomysł na podarunek dla każdego, bez względu na wiek czy zainteresowania. Oto kilka propozycji na prezent na Dzień Babci i Dziadka, które z pewnością ucieszą bliskich.

 

DO POCZYTANIA Z WNUKAMI

Wesoły Ryjek i dziadekWspólne czytanie z wnukami to zarówno forma rozrywki, jak i szansa na budowanie silnych więzi rodzinnych. Krótkie i zabawne opowieści, takie jak „Wesoły Ryjek i Dziadek” czy „Kicia Kocia majsterkuje”, przeniosą najmłodszych w magiczny świat, rozwijając jednocześnie ich wyobraźnię. Historie te pokazują dzieciom ponadto, jak ważna jest rodzinna więź i spędzanie czasu z dziadkami. A czas ten można spędzać na różne sposoby, zagłębiając się także w takie lektury jak „Wyspa wolności. O króliczkach, które nie słuchały rodziców” czy „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, które starszemu pokoleniu przybliżą dziecięce problemy i emocje z nieco innej perspektywy. Podobną wartość naddaną będą miały książki z serii Kazik, opatrzone komentarzem autorki, który tłumaczy, dlaczego dzieci reagują w określony sposób i jak my, dorośli, możemy pomóc im – i sobie – w kryzysowych sytuacjach.

 

DLA PEŁNYCH EMOCJI UNIESIEŃ

Skarb pana ArnegoJeśli babcia, którą w imieniu swojego dziecka chcesz obdarować, ma duszę romantyczki, z powodzeniem możesz sprezentować jej „Nuvole bianche. Białe chmury”. To doskonały romans historyczny dla fanek powieści Diany Gabaldon, Julii Quinn i Jane Austen. Podobna propozycją będzie „Skarb pana Arnego”. Ta powieść w konwencji realizmu fantastycznego pióra znakomitej szwedzkiej pisarki, osnuta jest na kanwie prawdziwych wydarzeń. Ciekawe wątki historyczne i wartką akcję trzymającą w napięciu dostarczy też najnowszy tom Sagi rodu Tyszkowskich – „Jemioła,klątwa i cholera”.

 

 

DLA TYCH, KTÓRZY LUBIĄ DRESZCZYK EMOCJI

Obłęd na krańcu świataNele Neuhaus to autorka bestsellerowych kryminałów, najchętniej kupowana w Niemczech. Z czystym sumieniem możemy więc polecić jej twórczość dziadkom, którzy gustują w tego rodzaju literaturze. „W imię wiecznej przyjaźni” to już dziesiąty tom bestsellerowej serii z parą komisarzy Pią Sander i Oliverem von Bodensteinem. Ich akcja rozgrywa się w malowniczych górach Taunus. W równie dużym napięciu trzymają takie tytuły jak „Piętno Katriny” czy „Pokój bez widoku”. Natomiast „Obłęd na krańcu świata” to jedna z tych pozycji, która poszerzając wiedzę swojego odbiorcy, zapewnia mu dawkę emocji na poziomie najlepszych thrillerów. Czemu więc nie sprezentować jej dziadkowi?

 

 

ŻEBY BYĆ NA BIEŻĄCO

Księga nadziei. Poradnik przetrwania w trudnych czasachCo jeśli dziadek lub babcia nie czytują literatury obyczajowej, a literatura dziecięca wylewa się z Waszych półek? Postaw na literaturę faktu! Wśród wartych uwagi nowości wymienić trzeba takie książki jak „Atypowy”, „Sztuczna inteligencja 2041″, „Factfulness” czy „Księga nadziei”. To pozycje, które otwierają oczy, uwrażliwiają na palące współczesny świat kwestie i dające doskonały punkt zaczepienia do rozmowy, głównie ze starszymi wnukami. Wśród książek psychologicznych na Dzień Babci i Dziadka polecamy również bestsellery takie jak „Pułapki myślenia” czy „Szum”.

 

 

POMYSŁY NA PREZENT NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA – PODSUMOWANIE

Nie ulega wątpliwości, że książki to idealny prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka. Oferują one nie tylko chwile relaksu i rozrywki, ale także budują trwałe więzi i pozostawiają niezatarte wspomnienia. Wybierając odpowiednią lekturę, sprawimy naszym bliskim niepowtarzalną radość, udowadniając, że najpiękniejsze prezenty to te, które rozwijają umysł i serce.

Zaloguj się

Nie masz konta?