9 maja 2024

Książka na Dzień Matki – znajdź czas na relaks

Czy jest coś lepszego niż wolna chwila dla siebie, ciepła kawa i dobra książka na Dzień Matki? Z okazji zbliżającego się święta, zachęcamy wszystkie mamy, chrzestne, babcie i opiekunki do świętowania na swój wyjątkowy sposób. A towarzystwo książki, odrywającej od codziennych obowiązków, będzie najlepszym możliwym pomysłem. Po jakie tytuły warto sięgnąć?

Drogie mamy, czytelniczki, zbliża się Wasz wyjątkowy dzień – Dzień Matki. To czas, kiedy warto pamiętać o sobie, o swoich potrzebach i o zasłużonym odpoczynku. Dlatego zapraszamy do zanurzenia się w świat książek z imprintem „Gorzka Czekolada” wydawnictwa Media Rodzina. Książka na Dzień Matki to więcej niż tylko czytanie. To chwila relaksu, zadbania o siebie i znalezienia czasu na rozkoszowanie się odrywającą od pracy, domu i dzieci lekturą.

 

RELAKS Z „GORZKĄ CZEKOLADĄ”

Wartościowy czas dla siebie to klucz do harmonii i zadowolenia. Imprint „Gorzka Czekolada” oferuje książki, które nie tylko dostarczą rozrywki, ale także pozwolą na oderwanie się od codzienności. Literatura obyczajowa, romans czy kryminał – każdy gatunek ma potencjał, by stać się doskonałym towarzyszem w drodze do pracy czy jako kojąca lektura przed snem. Zachęcamy do zapoznania się z dalszą częścią materiału, w którym podpowiadamy, po jakie nowości wydawnicze warto sięgnąć.

Czytaj również: Najlepsze książki na prezent dla mamy

 

LITERATURA OBYCZAJOWA

Nuvole bianche. Białe chmury. Tom IIW dzisiejszym zabieganym świecie warto od czasu do czasu zatrzymać się i zastanowić nad sobą i swoim życiem. Dlatego literatura obyczajowa, tak jak „Aptekarka” Magdy Skubisz czy „Nuvole bianche. Białe chmury” Adrianny Ratajczak mogą stać się dla Ciebie nie tylko źródłem rozrywki, ale także inspiracją do refleksji nad wartościami i relacjami międzyludzkimi. „Aptekarka”, „Czarci ogród” i „Jemioła, klątwa i cholera” to publikacje historyczno-obyczajowe Magdy Skubisz. Odległe bieszczadzkie tereny, XIX-wieczne realia oraz bohaterka, której odwaga i hart ducha stają się inspiracją – a to tylko skrawek tego, co czeka na czytelnika w Sadze rodu Tyszkowskich. Na jej potrzeby autorka „odkopała” zapomniane dzieje tej rodziny – czy dasz się wciągnąć w ich historię?

„Białe chmury” to natomiast doskonały romans historyczny dla fanek powieści Diany Gabaldon, Julii Quinn i Jane Austen. W tej historii autorka urzeka doskonałym humorem i błyskotliwymi dialogami. Ta burzliwa opowieść o poszukiwaniu wolności, miłości i łamaniu konwenansów zapewni niezapomniane emocje!

 

ROMANTYCZNE UNIESIENIA – KSIĄŻKA NA DZIEŃ MATKI

Times New RomansDzień Matki to również doskonały moment, by celebrować miłość – nie tylko do innych, ale także do siebie. Romantyczne powieści, takie jak „Delilah Green ma to gdzieś” Ashley Herring Blake czy seria Knockemout Lucy Score przypominają, jak ważne jest dbanie o swoje szczęście i spełnienie. Gorący romans dla dorosłych, który zachwyca ciętym humorem oraz niepowtarzalnym klimatem – to właśnie najnowsza powieść Julii Biel „Times New Romans”. Ta książka aż kipi od emocji! Znajdziecie w niej nie tylko płomienne uczucie z czasów dzieciństwa, ale także wzruszenie, gniew, pragnienie, nadzieję i miłość!

Kolejną nowością, na którą warto zwrócić uwagę, jest książka Kristan Higgins „Zdejmij z nieba księżyc”. Ogrzewająca serce i skłaniająca do refleksji sensacja TikToka, która udowadnia, że miłość zawsze znajdzie sposób, żeby przynieść radość, nawet kiedy najmniej się tego spodziewamy. Dla osób zaś, które szukają romansu z nutką fantastyki, także coś mamy. ,,Poważny i nieromantyczna” to historia o ghostwriterce i – nomen omen – atrakcyjnym duchu, która podbije niejedno serce. Pozwól sobie na chwilę rozkoszy i zanurz się w historiach, które podgrzeją Twoje serce i przywrócą wiarę w miłość.

 

KRYMINALNE ZAGADKI

Kryminały Nele NeuhausW imię wiecznej przyjaźni będą doskonałą odskocznią dla tych Pań, które nie gustują w literaturze romantycznej. Ta kultowa seria liczy już dziesięć tomów. Akcja powieści takich jak „Nielubiana”, „Przyjaciele po grób” czy „Głębokie rany” rozgrywa się w dobrze znanych autorce górach Taunus. Para policjantów, Oliver von Bodenstein i Pia Sander (Kirchhoff), zapewniła jej rzeszę fanów i popularność. Jej kryminał „Śnieżka musi umrzeć” trzy dni po ukazaniu się na rynku niemieckim znalazł się na liście bestsellerów TOP20 tygodnika „Der Spiegel” i wciąż plasuje się wysoko. Od 2011 roku każda jej powieść kryminalna debiutuje na 1. miejscu tygodnika „Der Spiegel” i pozostaje na tej pozycji przez wiele tygodni. To więc książka na Dzień Matki dla miłośniczek mocnych wrażeń, które czerpią satysfakcję ze śledzenia wartkiej fabuły i tropienia zbrodni.

 

KSIĄŻKA NA DZIEŃ MATKI – PODSUMOWANIE

Dzień Matki to czas, który warto poświęcić na dbanie o siebie i swoje potrzeby. Imprint „Gorzka Czekolada” oferuje szeroki wybór książek na Dzień Matki, które mogą stać się Twoim towarzyszem w drodze do relaksu i odprężenia. Pozwól sobie na chwilę ucieczki od codzienności. Zanurz się w świat literatury, który otworzy przed Tobą nowe możliwości i perspektywy. Zasłużyłaś na odrobinę luksusu – pozwól sobie na chwilę przyjemności z „Gorzką Czekoladą”.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?