Adrianna Ratajczak
Fot. archiwum autorki

Adrianna Ratajczak

 

Adrianna Ratajczak od dziecka chodzi z głową w chmurach albo z nosem w książkach. Pozostaje bezgranicznie zakochana w literaturze fantastycznej i muzyce Ludovico Einaudiego, która stanowi dla niej ogromną inspirację. Zawsze pisze to, co dyktuje jej serce. Mieszka w Gdańsku.

Nuvole bianche. Białe chmury to doskonały romans historyczny dla fanek powieści Diany Gabaldon, Julii Quinn i Jane Austen.

 

NUVOLE BIANCHE. BIAŁE CHMURY – ADRIANNA RATAJCZAK

 

Nuvole Bianche. Białe chmuryAimil była niczym szkocki wiatr — gwałtowna, porywista i równie nieuchwytna.

Zdecydowanym krokiem przemierzała życie, dokładnie wiedząc, czego oczekuje. Były to m.in. posiadłość na własność, możliwość kształcenia się oraz wykonywanie zawodu zastrzeżonego dla mężczyzn. Ambitne plany dziewczyny krzyżuje jej ojciec, nieoczekiwanie wysyłając do krewnych w Londynie. Ciotka jest zdeterminowana, by znaleźć dla niej odpowiedniego męża. Aimil natomiast uczyni wszystko, by udowodnić, że Anglia to nie miejsce dla niej.

Alistair był niczym angielska mgła — spokojny, tajemniczy oraz flegmatyczny.

Po powrocie z ogarniętego wojną kontynentu odziedziczył po ojcu nie tylko tytuł diuka i majątek, ale przede wszystkim obowiązki. Pragnąc zapomnieć o przeżytym koszmarze, mężczyzna w pełni angażuje się w sprawy finansowe rodziny. Na prośbę zmartwionej i wciąż pogrążonej w żałobie matki, dżentelmen wybiera się na londyńskie salony, gdzie szybko staje się obiektem zainteresowania panien na wydaniu. Alistair zrobi wszystko, by je do siebie zniechęcić, w końcu nie ma pośród nich odpowiedniej kandydatki na jego duchessę.

Bezpośredniość i szczerość Aimil nadszarpują reputację zarówno jej samej, jak i kuzynki. Paradoksalnie to, co tak bardzo zniechęca londyńską socjetę do młodej panny, wzbudza zainteresowanie Alistaira. Jednak czy przeszłość diuka pozwoli mu na szczęśliwą przyszłość?

Co stanie się, gdy wiatr napotka na swej drodze mgłę?

Zaloguj się

Nie masz konta?