15 maja 2023

Książki na Dzień Matki 2023. Najlepsze książki na prezent dla mamy

Wszystkie mamy to bohaterki dnia codziennego, nieustannie w biegu, a jednak zawsze znajdujące czas dla swoich dzieci, niezależnie od wieku. Podaruj swojej rodzicielce bezcenne chwile relaksu w towarzystwie wartościowej książki.

Wielkimi krokami zbliża się szczególny dzień, jakim jest Dzień Matki. Oprócz życzeń i kwiatów, warto pomyśleć o prezencie, który zapewni jej chwilę wytchnienia. Czy książka na Dzień Matki to podarunek, który przypadnie jej do gustu? Z pewnością! Zapoznaj się z naszym najnowszym zestawieniem i podaruj swojej mamie lekturę, na jaką zasługuje.

 

MAMA

Mama, Hélène Delforge i Quentin GrébanNaszą pierwszą propozycją jest Mama, tytuł, który mówi sam za siebie. To idealna lektura dla każdej mamy, nie tylko w dniu jej święta. Autorka Hélène Delforge w swojej twórczości inspiruje się osobistymi doświadczeniami. Poetyckim tekstom w tej publikacji towarzyszą przepiękne portrety matek wykonane przez belgijskiego ilustratora Quentina Grébana. Poruszane tematy ukazują szerokie spektrum macierzyństwa – doświadczenia szczęśliwe oraz chwile słabości. Wspaniała podróż przez cienie i blaski w formie graficznej będzie wyjątkowym prezentem na 26 maja.

 

WYSTARCZAJĄCO DOBRA

Wystarczająco dobraKolejną ciekawą opcją jest książka Małgorzaty Mostowskiej. Wystarczająco dobra to zbiór wpisów z bloga i Instagrama, w których autorka opowiada o swoim życiu, karierze oraz drodze do samoakceptacji. Małgorzata Mostowska to najbardziej znana polska joginka, a jej kanał na YouTubie nieustannie zrzesza nowych odbiorców. Książka to opowieść o skomplikowanym procesie, jakim jest pokochanie siebie, zaufaniu własnym instynktom oraz byciu kobietą nieidealną. Cudowna dawka motywacji dla rodzicielek, które mają ochotę na podróż w głąb swojego serca i cenią sobie tematykę samorozwojową.

 

KSIĘGA NADZIEI

Księga nadziei. Podręcznik przetrwania w trudnych czasachKsięga nadziei. Poradnik przetrwania w trudnych czasach to propozycja autorstwa Jane Goodall. Brytyjska przyrodniczka oraz Douglas Abrams prowadzą dialog na temat nadziei – w obliczu klęsk i kryzysów dzisiejszego świata wartości tak bardzo pożądanej. Ta pokrzepiająca książka na Dzień Matki będzie niezwykłym prezentem dla mam ciekawych świata, którym na sercu leży los naszej planety.

 

Zobacz także: https://www.mediarodzina.pl/blog/pomysl-na-wyjatkowy-prezent-na-dzien-matki/ 

 

SAGA RODU TYSZKOWSKICH. APTEKARKA i CZARCI OGRÓD

Aptekarka, Magda SkubiszJeśli Twoja mama ma ochotę na ucieczkę w świat pełen barwnych bohaterów i  zaskakujących przygód, doskonale odnajdzie się w świecie prozy Magdy Skubisz. Aptekarka to zajmująca lektura osadzona w XIX wieku w Galicji, której tytułową bohaterką jest niezwykle inteligentna zielarka Katja. Jej wiedza podważana jest przez wielu, a cięty język przysparza problemów. Chociaż dziewczyna stroni od romansów w jej towarzystwie przewija się złośliwy i przystojny szlachcic.

Dalsze losy poznajemy już z jego perspektywy. Wskutek niecnej intrygi Katja wymyka się Antoniemu z rąk. Rozdarty bólem beznadziejnego uczucia do dziewki z ludu, miotający się od miłości do nienawiści i od pogardy do uwielbienia, udręczony Tyszkowski robi to, co umie najlepiej: bezlitośnie dręczy innych. Kolejna część historii Magdy Skubisz Czarci ogród to pozycja dla mam, które uwielbiają powieści historyczno-obyczajowe. Tomy tej serii podarowane w pakiecie będą świetnym prezentem.

 

TO, CO ZOSTAJE W NAS NA ZAWSZE

To, co zostaje w nas na zawszeInną obyczajową historią, jest nowość wydawnictwa Media Rodzina: To, co zostaje w nas na zawsze Lucy Score. Gorący romans, bestseller „New York Timesa”, viral TikToka, miejsce na topce Amazonu. Opowiada historię Naomi, która uciekła ze ślubnego kobierca, aby pomóc dawno niewidzianej siostrze bliźniaczce. Trafiła do Knockemout – prowincjonalnego miasteczka w Wirginii. Tam poznaje Knoxa – samotnika, który nie toleruje zawirowań. Jak potoczą się losy tej dwójki? Pomóż odpowiedzieć na to pytanie swojej mamie i zapewnij jej wartką historię miłosną, która trzyma w napięciu do ostatnich stron.

 

JAK MÓWIĆ – SERIA PORADNIKÓW

Dla mam, które cenią sobie treści poradnikowe oraz pragną poszerzać horyzonty, idealnym rozwiązaniem będzie seria poradników Jak mówić…. Opiekunowie na każdym etapie wychowania znajdą w nich coś dla siebie – od egzemplarzy przeznaczonych dla rodziców najmłodszych pociech, po tych, wychowujących dojrzewających nastolatków. Idealna propozycja dla przyszłej i obecnej mamy. Początki macierzyństwa nie zawsze są usłane różami, a seria tych książek może okazać się niezastąpionym wsparciem.

 

POKÓJ BEZ WIDOKU

pokój bez widokuAtrakcyjnym prezentem dla mam, które z pochłaniają kryminały, będzie tytuł Pokój bez widoku. Główny bohater to pisarz John M. Godart, urodzony w Polsce jako Jan Michał Godurć, który po wieloletnim pobycie w USA wraca do Polski. Zdobywca Pulitzera jest wyczekiwany w ojczyźnie, jest jednak ktoś, kto nie ma wobec niego przyjacielskich zamiarów. Z pewnością każda miłośniczka kryminałów zakocha się w tej pozycji na zabój!

 

Przeczytaj również: https://www.mediarodzina.pl/blog/dzien-kobiet-najlepsze-ksiazki-dla-kobiet-na-prezent/

 

KSIĄŻKI NA DZIEŃ MATKI 2023. PODSUMOWANIE

Macierzyństwo to najpiękniejsza, choć niełatwa przygoda. Przełomowy moment w życiu każdej kobiety. Wszystkie mamy od pierwszych dni dają swoim pociechom nieograniczoną miłość, uwagę oraz troskę. Rola mamy to jedna z najwspanialszych życiowych ról. Wykorzystajmy ten szczególny dzień, jakim jest Dzień Matki, aby sprawić radość kobietom, które nieustannie dbają o nasze dobro i bezpieczeństwo. Książka na Dzień Matki będzie doskonałym pomysłem na prezent!

 

Zaloguj się

Nie masz konta?