Dzień Kobiet: najlepsze książki dla kobiet | Media Rodzina
książki dla kobiet, 8 marca, dzień kobiet

28 lutego 2024

Dzień Kobiet: najlepsze książki dla kobiet, nie tylko od święta!

Na co dzień otacza nas mnóstwo wspaniałych i inspirujących kobiet. Zbliżający się 8 marca, to idealna okazja, aby pokazać im, jak bardzo doceniamy wszystko, co dla nas robią i obdarować je wyjątkowym prezentem! Z tego powodu przygotowaliśmy listę idealnych książek, które z pewnością spodobają się starszym, jak i młodszym czytelniczkom.

Romanse, rozterki życiowe, niebezpieczeństwo… wszystko to zawierają zestawione przez nas książki dla kobiet. Łączy je jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz – silne kobiece bohaterki, które zainspirowały miliony ludzi na całym świecie. Kto wie, może właśnie któraś z tych postaci trafi również do serc obdarowanych przez nas osób?

 

KATJA – SAGA RODU TYSZKOWSKICH, MAGDA SKUBISZ

Aptekarka, Magda SkubiszKatja jest utalentowaną zielarką, co nie daje jej wielu korzyści w XIX wieku. Wręcz przeciwnie – dziewczyna musi mierzyć się z brakiem akceptacji oraz niezrozumieniem ze strony innych. Na dodatek jej cięty język, wiedza oraz logika nie są akceptowane na pańskich dworach. Szczególnie jeśli włączyć w to pewnego aroganckiego doktora Roztworowskiego, który przysparza jej wielu kłopotów. Jednak dzięki wyprzedzającemu swoją epokę feministycznemu wychowaniu, Katja wie, jak o siebie zawalczyć. Nikt jednak nie irytuje jej tak bardzo, jak pewien przystojny, acz zarazem złośliwy i zadufany w sobie szlachcić. Ich historia jest skomplikowana, pełna niecnych intryg, zmiennych uczuć oraz kłamstw. Nie pomaga w tym fakt, że rodzina Tyszkowskich skrywa jeszcze wiele tajemnic i mrocznych przypowieści…  Gdy nadchodzą trudne czasy, to właśnie Katja jako jedna z nielicznych, potrafi poradzić sobie z przeciwnościami losu. XIX-wieczna Galicja, szalejąca zaraza, romans, a przede wszystkim silne kobiece bohaterki. To wszystko znajdziecie w „Aptekarce” autorstwa Magdy Skubisz.

 

DELILAH I CLAIRE – DELILAH GREEN MA TO GDZIEŚ, ASHLEY HERRING BLAKE

Delilah Green ma to gdzieśPorywcza, zabawna i ciekawa książka dla kobiet o kobietach. Autorce udało się stworzyć pełną namiętności komedię romantyczną, z charyzmatycznymi postaciami oraz przytulnym klimatem małego miasteczka. Nic dziwnego, że właśnie „Delilah Green ma to gdzieś” dostała Nominację Goodreads za najlepszy romans roku 2022. Delilah jest zadowolona ze swojego dotychczasowego życia w Nowym Jorku, gdzie jej kariera fotograficzna nabiera rozpędu, a życie uczuciowe jest no cóż… na samotność nie może narzekać. W związku ze ślubem swojej siostry, niechętnie wraca do rodzinnego miasteczka. Na jej drodze niespodziewanie pojawia się Claire Sutherland, samotna matka, która na dodatek musi użerać się ze swoim eks. Prowadzi księgarnię, a ponad wszystko ceni sobie spokój i brak niespodzianek. Pojawienie się w jej życiu Delilah zakłóca nieco ten porządek. Jest to powieść pełna humoru, chemii oraz barwnych postaci. Jeśli interesują Was dobre książki dla kobiet, ta propozycja będzie strzałem w dziesiątkę!

 

KSIĄŻKI DLA KOBIET SERIA KNOCKEMOUT, LUCY SCORE

To, co chcemy zostawić za sobąSeria Knockemout opowiada trzy historie miłosne rozgrywające się w małym miasteczku w Wirginii. Pierwszy tom „To, co zostaje w nas na zawsze”, skupia się na historii Knoxa i Naomi, których los niespodziewanie postanowił ze sobą spleść. Główna bohaterka musi poradzić sobie z nieprzyjemnościami zgotowanymi jej przez własną siostrę. W drodze wyjątku pomaga jej Knox, który najbardziej lubi swoje towarzystwo oraz samotność. W drugiej części „To, co skrywamy przed światem” poznajemy Nasha Morgana, komendanta lokalnej policji oraz jego sąsiadkę Linę, która konsekwentnie nie akceptuje dotyku innego człowieka, wyjątek stanowi Nash. Ich wzajemne przyciąganie prowadzi do burzliwego romansu. Trzeci tom serii „To, co chcemy zostawić za sobą” przedstawia historię Luciana i Sloane, dwóch silnych osobowości o odmiennych pragnieniach. Czy ich uczucia względem siebie wystarczą, aby uratować ten związek? Dobre książki dla kobiet to te gwarantujące nam emocjonalny rollercoaster, a Lucy Score robi to doskonale!

 

 

KATNISS EVERDEEN – SERIA IGRZYSKA ŚMIERCI, SUZANNE COLLINS

igrzyska śmierciTypując nasze ulubione silne kobiece bohaterki, nie możemy zapomnieć o Katniss Everdeen. To szesnastolatka mieszkająca w kraju rządzonym przez okrutne władze. Państwo Panem podzielone jest na dwanaście dystryktów, a co roku każdy z nich musi wylosować dwójkę uczestników, którzy wezmą udział w „Głodowych Igrzyskach”. Turniej transmitowany jest na żywo w całym kraju, dzięki czemu każdy mieszkaniec ma szansę zobaczyć walkę na śmierć i życie wytypowanych osób. Gdy podczas losowania wywołane jest imię młodszej siostry Katniss, ta chcąc uchronić ją przed niebezpieczeństwem postanawia dobrowolnie zgłosić się do gry. Od tej pory jest już zdana tylko na siebie. Czy przetrwa walkę na arenie? Czy uda jej się wrócić bezpiecznie do swojej rodziny? Aby się tego dowiedzieć, koniecznie sięgnijcie po „Igrzyska Śmierci” Suzanne Collins. Jest to trzymająca w napięciu powieść, która z pewnością zachwyci niejedną z Pań. Kto wie, może historia Katniss zachęci je do sięgnięcia po kolejne tomy z tej serii?

 

ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA – LUCY MOUD MONTGOMERY

Kto nie zna słynnej Ani Shirley? Rudowłosa bohaterka, mieszkająca w Avonlea, to jedna z naszych ulubionych kobiecych postaci. Ciekawa świata, pełna pomysłów – nie zawsze tych rozsądnych – osierocona dziewczynka, wychowana przez rodzeństwo Marylę i Mateusza Cuthbertów. Jej ognisty temperament nieraz sprowadza na jej opiekunów kłopoty, jednak mimo trudnych początków, wzbudza ona w nich nieoczekiwaną sympatię oraz miłość. Nieograniczona wyobraźnia Ani pozwala jej widzieć świat piękniejszym, niż postrzega go reszta otaczającego ją społeczeństwa. W całej serii książek Lucy Moud Montgomery możemy być świadkami pierwszych przyjaźni, a także pierwszych miłości naszej bohaterki. Ania jest zdecydowanie marzycielką, jednak nie oznacza to, że nie potrafi sobie poradzić w trudnych sytuacjach. Dzielnie stawia czoła wszelkim problemom, pomaga swoim przyjaciółkom, a także nieraz inspiruje do działania Marylę oraz Mateusza. Jest to idealna lektura zarówno dla młodszych czytelniczek, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z literaturą, jak i dla tych starszych, które chciałyby wrócić do ukochanej przez siebie serii.

 

MAŁE KOBIETKI – LOUISA MAY ALCOTT

Książki dla kobiet to również te przedstawiające siostrzaną miłość. „Małe kobietki” to opowieść o dorastaniu czwórki sióstr March. Louisa May Alcott, pisząc tę powieść, inspirowała się własnymi przeżyciami, a także życiem własnego rodzeństwa. Obserwujemy tutaj przemianę każdej z bohaterek. Powoli mijają czasy ich niewinnego dzieciństwa i dziewczynki muszą nauczyć się odnajdywać w dorosłym świecie. Ich rodzina, niegdyś opływająca w luksusy, musi zmierzyć się z ubóstwem spowodowanym nieroztropnymi decyzjami ich ojca. Siostry różnią się od siebie, jednak przyjaźń i więź między nimi jest godna pozazdroszczenia. Najstarsza z nich, Meg, jest niezwykle rozsądna i to właśnie ona najbardziej przejmuje się sytuacją finansową rodziny. Rok młodsza Josephine jest wulkanem energii i często pakuje się w kłopoty. Najwrażliwsza z nich jest Beth, obdarzona talentem muzycznym, a z kolei najmłodsza z sióstr, Amy, zawsze ma najwięcej do powiedzenia i umie postawić na swoim. „Małe kobietki” to klasyk literatury XIX – wiecznej, niezmiennie inspirujący kobiety.

 

KSIĄŻKI DLA KOBIET – PODSUMOWANIE

Wybierając ciekawe książki dla kobiet (obojętnie, czy będzie to Wasza mama, partnerka lub córka), możecie mieć pewność, że spędzą one niezapomniane chwile wraz z wymienionymi przez nas bohaterkami. Zarówno Delilah, Katniss czy chociażby Katja, mimo że zmagają się z różnymi problemami, wszystkie są postaciami inspirującymi. Jesteśmy świadomi, że Panie czytające nasze książki są wyjątkowe w równym stopniu, co wymienione przez nas bohaterki, dlatego mamy nadzieję, że odnajdą w nich odrobinę siebie.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?