Quentin Gréban | Książki ilustrowane | Media Rodzina
Quentin Gréban

Quentin Gréban

Quentin Gréban to belgijski ilustrator i autor książek dla dzieci. W Belgii mieszka do dziś. Studiował ilustrację w Saint Luc Institute.

Od 1999 roku Gréban opublikował ponad 15 książek dla dzieci w kilku wydawnictwach francuskich, belgijskich, niemieckich i greckich. Tłumaczenia jego książek dostępne są w wielu krajach. W 2000 roku Gréban trzymał nagrodę The Saint-Exupéry Award za książkę „Les contes de l’Alphabet”.

 

QUENTIN GRÉBAN – KSIĄŻKI

 

W wydawnictwie Media Rodzina ukazały się dwie książki napisane oraz zilustrowane przez Grébana: „Kiedy dorosnę” oraz „Będę strażakiem”. Obie wydane zostały w dużym formacie i w twardej oprawie i przeznaczone są dla dzieci w wieku 2-5 lat. Kiedy w szkole pada pytanie, kim dzieci chcą zostać w przyszłości, większość ma już plan. Ale niektórzy nie mają pojęcia i to także nie jest nic złego! Może któraś z tych książek pomoże najmłodszym zadecydować, kim zechcą zostać gdy dorosną?

Wydaliśmy także inne książki ilustrowane przez tego artystę. „Mama”, „Tata” oraz „Miłość” autorstwa Hélène Delforge pełne są pięknych wierszy oraz niesamowitych ilustracji – oczywiście Quentina Grébana. Idealnie sprawdzą się jako prezent dla mamy lub bliskiej osoby. Z kolei „Piotruś Pan” to piękna książka z serii klasyka w nowych szatach.

Gréban zilustrował także ponadczasowy ,,Folwark zwierzęcy”. Ta klasyczna antyutopia George’a Orwella w niezwykłej edycji ze znakomitymi ilustracjami prezentuje się wyjątkowo.

 

QUENTIN GRÉBAN – PRZYKŁADOWE ILUSTRACJE

 

Zachęcamy do obejrzenia kilku przykładowych ilustracji z książek Grébana! Gwarantujemy, że po ich przejrzeniu zakochacie się w kresce artysty i zapragniecie zebrać w swojej biblioteczce wszystkie jego książki!

 

KSIĄŻKI AUTORA:

Zaloguj się

Nie masz konta?