Gorzka czekolada

Gorzka Czekolada

„Gorzka Czekolada” to imprint wydawnictwa Media Rodzina – beletrystyka dla ludzi otwartych, ciekawych świata i zagadek własnego wnętrza. To książki niesztampowe i emocjonujące, pozostawiające na długo słodki posmak z nutą goryczy. Rozjaśniają umysł i dodają ducha. Są antidotum na codzienność, powierzchowność i pośpiech. Mocne w tematyce, lekkie w odbiorze – dzięki temu każdy znajdzie wśród nich swoją nową, ulubioną książkę.

 

WYDAWNICTWO GORZKA CZEKOLADA – LITERATURA OBYCZAJOWA, ROMANSE I KRYMINAŁY

 

W ofercie wydawnictwa Gorzka Czekolada znajdują się zarówno kryminały, jak i literatura obyczajowa z nutą romansu. Wśród najbardziej poczytnych tytułów o tematyce obyczajowej wymienić można „Aptekarkę” Magdy Skubisz, „Służące” Kathryn Stockett, jak również błyskotliwą trylogię polecaną przez Billa Gatesa, czyli cykl o literackim odpowiedniku Sheldona Coopera – profesorze genetyki Donie Tillmanie („Projekt Rosie”, „Efekt Rosie” i „Finał Rosie”). Spośród kryminałów największą popularnością cieszą się książki z cyklu „Oliver von Bodenstein i Pia Kirchhoff” autorstwa Nele Neuhaus. Z kolei powieści, w których pierwsze skrzypce gra wątek romantyczny, to między innymi „Delilah Green ma to gdzieś” Ashley Herring Blake oraz „To, co zostaje w nas na zawsze” Lucy Score.

 

DOSKONAŁE ROMANSE I KOMEDIE ROMANTYCZNE

 

To, co zostaje w nas na zawsze  Poważny i nieromantyczna  Delilah Green ma to gdzieś  Styczniowa letnia noc, Mika Modrzyńska | Media Rodzina

 

Gorący romans dla dorosłych, który zachwyca między innymi ciętym humorem oraz niepowtarzalnym klimatem? To właśnie ,,To, co zostaje w nas na zawsze” – doskonała komedia romantyczna autorstwa Lucy Score, która podbiła listy bestsellerów Amazona i Wall Street Journal. Małomiasteczkowy klimat, uciekająca panna młoda i miejscowy gbur to przepis na niezapomnianą historię. A czytelnikom, którym wciąż mało będzie emocji, polecamy także drugi tom serii Knockemout – „To, co skrywamy przed światem”.

Dla osób, które szukają zachwycającego romansu z nutką fantastyki, także mamy coś idealnego! ,,Poważny i nieromantyczna” to historia o ghostwriterce i – nomen omen – atrakcyjnym duchu, która podbiła już niejedno serce. Książka będzie idealna dla osób, które pokochały Beach Read, The Love Hypothesis i The Hating Game. Ta zabawna komedia romantyczna przyprawiona szczyptą namiętności to historia, jakiej jeszcze nie było!

Nominowana w plebiscycie Goodreads (w kategorii najlepszy romans roku) „Delilah Green ma to gdzieś” Ashley Herring Blake to inteligentna i ekscytująca queerowa komedia romantyczna o podejmowaniu ryzyka i akceptowaniu miłości – ze wszystkimi jej komplikacjami. Jedno jest pewne – ta książka ma w sobie wszystko to, co najlepsze i doskonale łączy sceny nieco poważniejsze, z tymi zabawnymi, okraszonymi nutką pikanterii i przepełnionymi sarkazmem.

Debiutancka powieść Miki Modrzyńskiej – ,,Styczniowa letnia noc” – przenosi czytelnika na drugi koniec świata, prosto do Nowej Zelandii. Ta pasjonująca historia o namiętnej miłości i trudnym odkrywaniu siebie z pewnością wywoła rumieńce na  twarzy i spowoduje szybsze bicie serca.

 

NELE NEUHAUS, CZYLI NAJLEPSZE KRYMINAŁY

 

Zły wilk   żywi i umarli   W imię wiecznej przyjaźni   Nielubiana

 

Biografia Nele Neuhaus sama mogłaby stanowić niezły materiał na scenariusz nie tylko książki, ale i filmu. Swój pierwszy kryminał do lokalnych księgarni w rejonie gór Taunus rozwoziła ona ciężarówką z logo zakładu przetwórstwa mięsnego. I to nie dlatego, że historia przedstawiona w powieści była szczególnie krwawa. Po prostu Nele przez dwadzieścia lat dzieliła życie między fabrykę przetworów mięsnych męża, a stadninę jazdy konnej. Przez te wszystkie lata marzyła o tym, by nie pisać do szuflady, a zacząć realizować swoje marzenia. Po wielu latach nieudanego małżeństwa, Nele w końcu zdecydowała się na totalną życiową zmianę. Porzuciła pracę w firmie męża i została pisarką.

Para policjantów, Oliver von Bodenstein i Pia Sander (Kirchhoff), zapewniła autorce ogromną rzeszę fanów i popularność, czyniąc z niej jedną z najpoczytniejszych niemieckich autorek kryminałów. W wydawnictwie Gorzka Czekolada ukazało się już dziesięć powieści z serii Oliverem i Pią w roli głównej.

Chronologiczny spis tytułów:

  1. „Nielubiana”
  2. „Przyjaciele po grób” – także w wersji audio
  3. „Głębokie rany”– także w wersji audio
  4. „Śnieżka musi umrzeć”– także w wersji audio
  5. „Kto sieje wiatr”
  6. „Zły wilk”
  7. „Żywi i umarli”
  8. „W lesie”
  9. „Dzień Matki”
  10. „W imię wiecznej przyjaźni”

 

 

PIĘKNE I WCIĄGAJĄCE POWIEŚCI OBYCZAJOWE

 

Aptekarka, Magda Skubisz  Nuvole Bianche. Białe chmury   Piętno Katriny   Projekt Rosie

 

Aptekarka to znakomita powieść historyczno-obyczajowa Magdy Skubisz. Odległe bieszczadzkie tereny, XIX-wieczne realia oraz bohaterka, której odwaga i hart ducha stają się inspiracją – a to tylko skrawek tego, co czeka na czytelnika w Sadze rodu Tyszkowskich. Na jej potrzeby autorka „odkopała” zapomniane dzieje rodziny Tyszkowskich. Ukończyła także kurs zielarski, otrzymując dyplom z rąk dra Henryka Różańskiego.

Aimil była niczym szkocki wiatr — gwałtowna, porywista i równie nieuchwytna. Z kolei Alistair był jak angielska mgła — spokojny, tajemniczy oraz flegmatyczny. Co stanie się, gdy wiatr napotka na swej drodze mgłę? Odpowiedź na to pytanie przynosi Nuvole bianche. Białe chmury to doskonały romans historyczny dla fanek powieści Diany Gabaldon, Julii Quinn i Jane Austen.

„Wszystko to, co w historii, którą właśnie zamierzasz przeczytać, jest najbardziej mroczne, przerażające i nieprawdopodobne, to fakty”. Tymi oto słowami Agnieszka Bednarska wprowadza czytelnika w klimat swojej mglistej, fascynującej powieści z pogranicza jawy i snu. Piętno Katriny dotyka mrocznych tajemnic ludzkiej duszy, niezbadanych spraw, a nawet… wątków paranormalnych.

Don Tillman się żeni. Tylko nie wie jeszcze, z kim. ,,Projekt Rosie” to pierwszy tom błyskotliwej trylogii polecanej przez Billa Gatesa. Cykl o literackim odpowiedniku Sheldona Coopera, czyli profesorze genetyki Donie Tillmanie, to jedyna w swoim rodzaju komedia z charyzmatycznym, ujmującym bohaterem, pierwszorzędnym humorem i wartką akcją.

 

TORBA EKO – GORZKA CZEKOLADA

 

Czy czekoladę można pochłaniać bez końca? Tak! Zwłaszcza Gorzką Czekoladę. Dla miłośników tego rodzaju przyjemności przygotowaliśmy coś zupełnie wyjątkowego – limitowaną edycję naturalnych bawełnianych toreb z unikatowym nadrukiem „Apetyt rośnie w miarę czytania”.

Torba sprawdzi się idealnie do przenoszenia książek, zakupów (lub zakupów książkowych) czy bibelotów. Z tą torbą nie tylko czytanie stanie się przyjemniejsze!

Torba eko (kremowa) - Apetyt rośnie w miarę czytania Torba eko - Apetyt rośnie w miarę czytania (czarna)

 

Zaloguj się

Nie masz konta?