Kerstin Gier | Książki dla młodzieży | Media Rodzina

Kerstin Gier

Kerstin Gier to niemiecka autorka powieści dla kobiet i powieści młodzieżowych. Urodziła się 8 października 1966 roku w Bergisch Gladbach – niewielkim mieście powiatowym w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Studiowała edukację biznesową i psychologię komunikacji. Jej książki dla młodzieży (które zaczęła pisać w 1995 roku) przetłumaczono na ponad trzydzieści języków, a każda premiera natychmiast trafia na listy bestsellerów i utrzymuje się na nich przez wiele miesięcy.

Obecnie pisarka mieszka we Frankfurcie wraz ze swoim mężem i synem oraz kilkoma pupilami. Uwielbia odpisywać na listy swoich wiernych Czytelników. Oprócz tradycyjnej – papierowej – formy kontaktu, komunikuje się z fanami również za pomocą portalu Instagram.

 

KERSTIN GIER – KSIĄŻKI

 

Kerstin Gier swoim dorobku literackim ma przede wszystkim powieści z zakresu literatury kobiecej i młodzieżowej. Sukces „Trylogii Czasu” z dnia na dzień zrobił z Gier jedną z najlepiej sprzedających się pisarzy niemieckojęzycznych. Zasłynęła także dzięki „Trylogia Snów” (znanej też jako seria „Silver”). Czytelnicy kochają ją przede wszystkim za niepowtarzalny styl, na który składają się trzymająca w napięciu narracja, niebanalne wątki romantyczne i błyskotliwe poczucie humoru.

Autorka przyznaje, że jest zakochana w Londynie, stąd w jej wszystkich książkach fabuła toczy się w tym właśnie mieście. Nie ukrywa też, że akcję przyszłych publikacji również planuje umieścić w stolicy Wielkiej Brytanii.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?