Kerstin Gier

Kerstin Gier to niemiecka autorka powieści dla kobiet i powieści młodzieżowych. Urodziła się 8 października 1966 roku w Bergisch Gladbach – niewielkim mieście powiatowym w Niemczech, w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Studiowała edukację biznesową i psychologię komunikacji. Próbowała swoich sił w wielu miejscach pracy, aż w 1995 roku zaczęła pisać powieści. Jej książki dla młodzieży przetłumaczono na ponad trzydzieści języków, a każda premiera natychmiast trafia na listy bestsellerów i utrzymuje się na nich przez wiele miesięcy.

Obecnie pisarka mieszka w Niemczech w miejscowości niedaleko Kolonii wraz ze swoim mężem i synem oraz kilkoma zwierzęcymi pupilami. Uwielbia odpisywać na listy swoich wiernych Czytelników. Oprócz tradycyjnej, papierowej formy kontaktu, komunikuje się z fanami również za pomocą portalu Instagram.

 

KERSTIN GIER – KSIĄŻKI

 

Kerstin Gier w swoim dorobku literackim ma przede wszystkim powieści z zakresu literatury kobiecej i młodzieżowej. Zadebiutowała powieścią Mężczyźni i pozostałe katastrofy. Jednak to sukces Trylogii Czasu z dnia na dzień zrobił z Gier jedną z najlepiej sprzedających się pisarek niemieckojęzycznych. Zasłynęła także dzięki serii Trylogia Snów (znanej też jako Silver). Czytelnicy kochają ją przede wszystkim za niepowtarzalny styl, na który składają się trzymająca w napięciu narracja, niebanalne wątki romantyczne i błyskotliwe poczucie humoru.

Trylogia Czasu, której pierwszym tomem jest Czerwień rubinu, opowiada o Gwen i Gideonie. Obdarzeni genem podróży w czasie, będą musieli wypełnić ważną misję w przeszłości. Czy w całym tym zamieszaniu i przy skakaniu w czasie tam i z powrotem znajdzie się jeszcze miejsce na miłość?

Z kolei Trylogia Snów jest historią Liv – dziewczyny, którą od czasu przeprowadzki do Londynu nawiedzają dziwne, tajemnicze sny. Ta trylogia jest rodzajem gry, przepełnionej zagadkami, uwielbianymi zresztą przez główną bohaterkę. A wszystko to pod płaszczykiem snów, w których ujawniają się nasze głęboko skrywane tajemnice. Snów, które pewni ludzie są zdolni kontrolować.

Kerstin Gier jest również autorką powieści jednotomowej Podniebny. Główną bohaterką tej książki jest Fanny, która po tym, jak rzuciła szkołę, odbywa praktykę w alpejskim hotelu, zwanym „Podniebnym”. Pełen zakamarków budynek skrywa swoje sekrety, a ponadto sprawia wrażenie, jakby zatrzymał się w czasie. W związku ze zbliżającymi się Świętami, do hotelu zjeżdżają najróżniejsi, często bardzo oryginalni goście. To kolejna powieść Gier, w której wątek tajemnicy, a wręcz wątek kryminalny, przeplata się z romantycznym.

Autorka przyznaje, że jest zakochana w Londynie, stąd w wielu jej książkach fabuła toczy się w tym właśnie mieście. Jak mówi, „za każdym rogiem czai się tam jakaś historia”. Nie ukrywa też, że akcję przyszłych publikacji również planuje umieścić w stolicy Wielkiej Brytanii.

 

JAK CZYTELNICY OPISUJĄ KSIĄŻKI GIER?

 

Czym jest sen? Niewinnym urozmaiceniem naszego odpoczynku, a może czymś więcej? (…) Jedno jest pewne – możliwość interpretacji snu jest ogromna i tyle, ile ludzi, tyle możliwych pytań. Kerstin Gier postanawia pokazać swoją własną wersję snu – magiczną, pełną niespotykanych drzwi i tajemnic, które tylko czekają na ich odkrycie!

wymarzona-ksiazka.blogspot.com o książce Silver. Pierwsza księga snów

 

Wspaniała obsługa, wyśmienita kuchnia, masa tajemniczych akcji i niebanalna, odważna bohaterka, która natrafia na prawdziwie trudną i zaskakującą sprawę do rozwiązania. Zdecydowanie polecam wam wybranie się do Podniebnego i poznanie Fanny i spółki.

Time of book o książce Podniebny

Zaloguj się

Nie masz konta?