Matt Killeen | Książki dla młodzieży | Media Rodzina

Matt Killeen

Matt Killeen urodził się w Birmingham w Wielkiej Brytanii – w czasach, kiedy spodnie były szerokie i wszystko było brązowe. W młodości ciągnęło go do kilku różnych ścieżek kariery, niektórych z bronią laserową i gitarami w tle. W końcu wrócił do słów i próbował zarabiać na życie jako copywriter reklamowy, a także dziennikarz muzyczny i sportowy. Ostatecznie zajął się pisaniem książek.

Matt Killeen jest miłośnikiem imprez kostiumowych, zapalonym graczem, kibicem piłki nożnej i wojownikiem o prawdę oraz sprawiedliwość społeczną. Ożenił się z kobietą będącą jego bratnią duszą. Jest rodzicem zarówno niewiarygodnie inteligentnego nastolatka, jak i małego dziecka, które – nic sobie nie robiąc z upomnień taty – uwielbia pisać po ścianach. W 2016 roku przeniósł się na wieś, gdzie mieszka do teraz wraz z rodziną i bardzo puszystym psem. Sierota, bestia, szpieg to jego debiutancka powieść.

 

Sierota, bestia, szpieg, Matt KileenSIEROTA, BESTIA, SZPIEG

 

Lato roku 1939. Dla Żydów dobry moment na opuszczenie Berlina już dawno minął. Po tragicznej w skutkach próbie ucieczki piętnastoletnia Sara – sprytna i impulsywna gimnastyczka – zostaje sama jak palec. Ale gdy już się wydaje, że szczęście ją opuściło, los stawia na jej drodze brytyjskiego szpiega, a ten składa jej propozycję nie do odrzucenia. Jeśli Sara pomoże mu w pewnej niebezpiecznej misji, on wywiezie ją z Niemiec. Sara przyjmuje więc fałszywą tożsamość, wstępuje do elitarnej szkoły dla córek nazistów i rozpoczyna grę o wszystko.

 

Diabeł, laleczka, szpiegDIABEŁ, LALECZKA, SZPIEG

 

Jest rok 1940, a Sara Goldstein ukrywa się przed nazistami, zmieniając się w Ursulę Haller. Staje się ulubienicą śmietanki towarzyskiej stolicy hitlerowskich Niemiec. Pomaga aliantom, zdobywając informacje od nazistowskich generałów w czasie wystawnych przyjęć w eleganckiej dzielnicy Berlina. Czuje jednak, że mogłaby zrobić więcej. Wtedy kapitan, szpieg, z którym pracuje, dowiaduje się o podejrzanym niemieckim lekarzu działającym w Afryce Środkowej. Plotka głosi, że mężczyzna eksperymentuje z bronią biologiczną i dysponuje wirusem dość groźnym, by unicestwiać całe miasta.

 

MATT KILLEEN – KSIĄŻKI:

Zaloguj się

Nie masz konta?