M.A. Bennett | Książki | Media Rodzina
M. A. Bennett

M.A. Bennett

M.A. Bennett to półkrwi Wenecjanka, urodzona w Manchesterze, a wychowana w Yorkshire Dales. Ukończyła studia historyczne w Oksfordzie i na uniwersytecie weneckim, gdzie specjalizowała się w badaniu sztuk Szekspira jako źródła wiedzy historycznej. Studiowała także sztuki plastyczne, a obecnie pracuje jako ilustratorka, aktorka oraz recenzentka filmów. Nie przerywa także prac nad kolejnymi książkami. Bennett projektowała również stronę wizualną tras koncertowych zespołów rockowych, między innymi U2 i Rolling Stones. Autorka mieszka w północnym Londynie z mężem i dziećmi.

Jej pierwsza powieść dla młodzieży, STAGS, została nominowana do YA Book Prize 2018. Historia ta natychmiast spotkała się z uznaniem czytelników. Jest mroczna, tajemnicza i do samego końca trzyma w napięciu, co czyni ją książką idealną dla miłośników thrillerów. W sprzedaży jest już drugi tom serii, DOGS, będący bezpośrednią kontynuacją historii Greer. Wiadomo też, że na dwóch częściach się nie skończy. Za granicą ukazał się już trzeci tom, FOXES, a jakiś czas temu w swoich mediach społecznościowych autorka ogłosiła, że kolejna książka z serii będzie nosiła tytuł TIGERS.

Nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukazała się też Bezludna wyspa. Książka M.A. Bennett to zaskakująca powieść młodzieżowa, która jest nie tylko wspaniałą rozrywką, ale też refleksją na temat hierarchii społecznej, prawa natury i zakamarków ludzkiej duszy.

Zaloguj się

Nie masz konta?