Agnieszka Bednarska

Agnieszka Bednarska

Agnieszka Bednarska to znana pisarka, autorka między innymi docenianej przez czytelników powieści „Piętno Katriny”. Uważamy, że nikt nie opowie o autorce lepiej, niż ona sama!

 

Agnieszka Bednarska o sobie

 

Urodziłam się w maju 1973 r. w Stargardzie. Nie lubiłam szkoły podstawowej, w której czułam się niedoceniana, anonimowa, odarta z godności, dopiero liceum i studia mi ją przywróciły. Z wykształcenia jestem pedagogiem, chciałam poświęcić się pracy z dziećmi, jednak mój kraj nie potrzebował takiego poświęcenia, dlatego w 2005 roku wyjechałam do Wielkiej Brytanii, gdzie mieszkam do dziś. Do szczęścia potrzebny mi jest kontakt z przyrodą. Jestem zodiakalnym bykiem, twardo stąpam po ziemi, bywam zawzięta, potrafię być złośliwa. Patrzenie wstecz nie leży w mojej naturze. Kocham czytać, jestem miłośniczką audiobooków, aforyzmów i sentencji. Nie znoszę bałaganu, marnotrawstwa i chamstwa. Lubię jasne sytuacje i ładne przedmioty.

Dotychczas ukazały się moje cztery książki, „Emigracja uczuć”, „Wszystko przed nami”, „Płaczący chłopiec” i „Dwa oblicza”.

Moje życiowe motto brzmi: „Rób co chcesz, bylebyś nie krzywdził tym innych”.

 

Przeczytaj najciekawsze wywiady z autorką

 

Zapraszamy do lektury wywiadu Ewy Guzek z Agnieszką Bednarską, w którym autorka opowiada o emocjach towarzyszących tworzeniu książki, jak również o poszukiwaniu inspiracji.

Wywiad z autorką „Piętna Katriny” ukazał się także na portalu niestatystyczny.pl. Można przeczytać w nim co nieco o wykorzystanej w powieści symbolice oraz o podejściu autorki do zjawisk nadprzyrodzonych.

Na Instagramie wydawnictwa Media Rodzina można znaleźć zapis transmisji live, podczas której Amanda z profilu Amanda Says przeprowadzała wywiad z Agnieszką Bednarską.

Spotkanie autorskie, które odbyło się podczas wirtualnych targów książki Book Targ, można obejrzeć poniżej!

 

 

Agnieszka Bednarska – ciekawostki

 

Zaloguj się

Nie masz konta?