Chris Ferrie | Książki dla dzieci | Wydawnictwo Media Rodzina

Chris Ferrie

Chris Ferrie jest nagradzanym fizykiem i doktorem matematyki stosowanej. Zajmuje stanowisko profesora nadzwyczajnego na University of Technology w Sydney. Na co dzień zajmuje się badaniami akademickimi, w których śledzi świat fizyki kwantowej. Jego zainteresowania badawcze obejmują między innymi estymację i sterowanie kwantowe, a w szczególności wykorzystanie uczenia maszynowego do rozwiązywania problemów statystycznych w informatyce kwantowej. Mieszka w Australii z żoną i czwórką dzieci.

Jego pasja do przekazywania wiedzy naukowej doprowadziła od najbardziej skomplikowanych tematów fizyki matematycznej, aż do… pisania książek dla dzieci!

 

CHRIS FERRIE I JEGO UNIWERSYTET MALUCHA

 

Uniwersytet Malucha to naukowa seria książek dla dzieci. Przy pomocy kolorowych, kartonowych książeczek Chris Ferrie wprowadza najmłodszych czytelników w świat różnych dziedzin wiedzy. Wpisuje się dzięki temu w najnowsze założenia współczesnej edukacji. Jej celem jest wzmacnianie od najmłodszych lat kompetencji dziecka w zakresie nauk ścisłych. Stąd w serii znalazły się przystępnie przedstawione zagadnienia ze skomplikowanych tematów zgłębianych przez naukowców.

W serii Uniwersytet Malucha dzieci poznają podstawy z takich dziedzin jak chemia organiczna, fizyka kwantowa i jądrowa, astronomia, optyka czy teoria względności. Książeczki składają się z minimalistycznych i czytelnych ilustracji, opatrzonych prostymi, krótkimi opisami.

W serii pojawiły się też dwie książeczki o ciałach niebieskich. Temat kosmosu jest dla dzieci bardzo atrakcyjny, a piosenki i filmy o Układzie Słonecznym od lat cieszą się dużą popularnością. Kochamy Plutona to książeczka o planecie, która nie pasuje do pozostałych. Jakich trzech zasad należy przestrzegać, aby być planetą? W tej pełnej kolorów i ciekawych informacji wierszowanej książeczce znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

Z kolei Osiem małych planet  to opowieść o planetach Układu Słonecznego, z których każda jest inna, dzięki czemu czuje się w tym gronie wyjątkowo. Atrakcyjna wizualnie książka, pełna uroczych rysunków przedstawiających uśmiechnięte planety, dodatkowo przyciąga uwagę dziecka okrągłymi wycięciami.

Ferrie i inni autorzy książek są zdania, że żadne dziecko nie jest za małe, żeby pokazać mu niezwykły świat nauki, a nauka ta powinna być zabawą dla całej rodziny. Wystarczy iskra, żeby rozpalić umysł dziecka!

Zaloguj się

Nie masz konta?