Chris Ferrie | Książki | Media Rodzina

Chris Ferrie

Chris Ferrie jest nagradzanym fizykiem i ojcem czwórki dzieci. Zajmuje stanowisko profesora nadzwyczajnego na University of Technology w Sydney. Na co dzień zajmuje się badaniami akademickimi, w których śledzi świat fizyki kwantowej. Jego zainteresowania badawcze obejmują między innymi estymację i sterowanie kwantowe, a w szczególności wykorzystanie uczenia maszynowego do rozwiązywania problemów statystycznych w informatyce kwantowej.

Jego pasja do przekazywania wiedzy naukowej doprowadziła od najbardziej skomplikowanych tematów fizyki matematycznej, aż do pisania książek dla dzieci.

 

Chris Ferrie i jego Uniwersytet Malucha

Uniwersytet Malucha to naukowa seria książek dla dzieci. Przy pomocy kolorowych, kartonowych książek wprowadza najmłodszych czytelników w świat różnych dziedzin wiedzy. Wpisuje się dzięki temu w najnowsze założenia współczesnej edukacji. Jej celem jest wzmacnianie od najmłodszych lat kompetencji dziecka w zakresie nauk ścisłych. Stąd w serii znalazły się przystępnie przedstawione zagadnienia z zakresu chemii organicznej, fizyki kwantowej i jądrowej, astronomii czy teorii względności.

W serii pojawiły się też dwie książeczki o ciałach niebieskich. Kochamy Plutona to książeczka o planecie, która nie pasuje do pozostałych. Z kolei Osiem małych planet  to opowieść o planetach Układu Słonecznego, z których każda jest inna, dzięki czemu czuje się w tym gronie wyjątkowo.

Ferrie i inni autorzy książek są zdania, że żadne dziecko nie jest za małe, żeby pokazać mu cudowny świat nauki, a nauka ta powinna być zabawą dla całej rodziny. Wystarczy iskra, żeby rozpalić umysł dziecka!

Zaloguj się

Nie masz konta?