Uniwersytet Malucha, Chris Ferrie | Media Rodzina

Uniwersytet Malucha

Uniwersytet Malucha to naukowa seria książek dla dzieci. Proste wyjaśnienia trudnych zagadnień dla małego geniusza!

 

SERIA „UNIWERSYTET MALUCHA”

Seria Uniwersytet Malucha przy pomocy kolorowych, kartonowych książek wprowadza najmłodszych czytelników w świat różnych dziedzin wiedzy. Wpisuje się dzięki temu w najnowsze założenia współczesnej edukacji. Jej celem jest wzmacnianie od najmłodszych lat kompetencji dziecka w zakresie nauk ścisłych. Stąd w naszej serii znalazły się przystępnie przedstawione zagadnienia z zakresu chemii organicznej, fizyki kwantowej i jądrowej, astronomii czy teorii względności.

Seria ta stanowi także zachwycające prostotą wprowadzenie do zrozumienia podstawowych terminów naukowych. Od teraz książki dla dzieci są nie tylko źródłem wiedzy o świecie, ważnych wartościach czy sposobem na kształtowanie gustów estetycznych. Są też skarbnicą rzetelnej i usystematyzowanej wiedzy naukowej!

Autorzy książek są zdania, że żadne dziecko nie jest za małe, żeby pokazać mu cudowny świat nauki, a nauka ta powinna być zabawą dla całej rodziny. Wystarczy iskra, żeby rozpalić umysł dziecka!

 

KSIĄŻKI W SERII

Fizyka jądrowa dla maluchów | Uniwersytet malucha          Chris Ferrie , Julia Kregenow

Optyka dla maluchów, Chris Ferrie            

 

KSIĄŻKI O PLANETACH

W serii Uniwersytet Malucha pojawiły się także dwie książki o planetach. Osiem małych planet to wierszowana, przepełniona ciekawymi informacjami opowieść o planetach Układu Słonecznego, z których każda jest inna, dzięki czemu czuje się w tym gronie wspaniale i wyjątkowo. Z kolei Kochamy Plutona opowiada o planecie, która nie pasuje do pozostałych. Atrakcyjne wizualnie książki dodatkowo przyciągają uwagę dziecka okrągłymi wycięciami.

Kochamy Plutona    Osiem Małych Planet

 

Zaloguj się

Nie masz konta?