Anna Dereszowska, lektor | Audiobooki | Media Rodzina
Anna Dereszowska

Anna Dereszowska

Anna Dereszowska to popularna aktorka teatralna i filmowa, a także znana i doceniana wokalistka. Ukończyła Prywatne Studium Muzyczne w Mikołowie oraz  Akademię Teatralną w Warszawie. Jest aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie, współpracuje także z Teatrem Syrena w Warszawie oraz z teatrem muzycznym Studio Buffo, z którym jest związana na stałe.

Debiutowała rolą Marii Antonownej w Rewizorze Mikołaja Gogola w reżyserii Andrzeja Domalika na scenie Teatru Dramatycznego w Warszawie. Rozpoznawalność przyniosły jej role w popularnych serialach telewizyjnych, takich jak: Złotopolscy, Prawo Agaty czy Przyjaciółki. Zagrała w filmie Lejdis, a także w serialu Netflixa Rojst. Ma również na swoim koncie sporo ról dubbingowych.

Anna Dereszowska jest również wokalistką, a swój debiutancki album studyjny Już nie zapomnisz mnie wydała w 2011 roku.

Dereszowska wzięła udział w produkcji kilku audiobooków naszego wydawnictwa, w tym bestsellerowej serii Igrzyska śmierci. W jej interpretacji możecie wysłuchać również thrillera psychologicznego Córka Króla Moczarów.

 

ANNA DERESZOWSKA – AUDIOBOOKI Z SERII IGRZYSKA ŚMIERCI

 

Główną bohaterką Igrzysk śmierci jest Katniss, dziewczyna z Dwunastego Dystryktu. „Dwunastka” to najbiedniejszy region państwa Panem, powstałego na ruinach dawnej Ameryki Północnej. Co roku każdy dystrykt, w ramach upiornej daniny musi dostarczać chłopca i dziewczynę między dwunastym a osiemnastym rokiem życia. Biorą oni udział w Głodowych Igrzyskach, morderczym turnieju, który przeżywa tylko jedna osoba. Turnieju, który transmitowany jest na żywo przez telewizję ku uciesze opływających w luksusy mieszkańców stolicy – Kapitolu.

Katniss, aby uratować swoją młodszą siostrę, zgłasza się na ochotnika do udziału w Igrzyskach. Razem z nią wybrany zostaje Peeta Mellark – chłopak, który być może nawet jej nie pamięta, ale któremu Katniss jest coś winna. A teraz, jeśli chce przeżyć i wrócić do rodziny – będzie musiała go zabić.

W ofercie wydawnictwa mamy również tom drugi – W pierścieniu ognia, a także trzeci – Kosogłos. Po ponad dziesięciu latach ukazała się też Ballada ptaków i węży – prequel do trylogii, opisujący młodość okrutnego władcy Panem – prezydenta Snowa. A w tle – Dziesiąte Głodowe Igrzyska, turniej dużo mniej przypominający reality show niż ten, który znamy z trylogii. Intrygująca bohaterka – Lucy Gray Baird. Oraz społeczeństwo, które ma świeżo w pamięci czasy Mrocznych Dni i buntu dystryktów. Anna Dereszowska jest lektorką wszystkich audiobooków należących do serii.

Zaloguj się

Nie masz konta?