Aiden Thomas
Photo © Aiden Thomas 2021

Aiden Thomas

Aiden Thomas to autor bestsellerowej powieści Strażnicy dusz (Cemetery Boys). Pochodzi z Oakland w Kalifornii, aktualnie mieszka w Portland w stanie Oregon. Uzyskał tytuł magistra kreatywnego pisania w Mills College, a jego książki nie schodzą z list bestsellerów The New York Times.

Aiden nigdy nie potrafi odgadnąć zakończeń książek i filmów, uwielbia także układać książki na półkach według kolorów. Do jego szczególnych talentów należą między innymi: cytowanie The Office oraz kończenie zdań słowami „is my FAVORITE”.

Jako Latynos oraz osoba queer i trans, Aiden zdecydowanie opowiada się za różnorodną reprezentacją we wszystkich mediach.

 

AIDEN THOMAS – STRAŻNICY DUSZ

 

Debiutancka powieść Aidena Thomasa Strażnicy dusz szybko stała się bestsellerem. To pasjonująca historia fantasy young adult z paranormalnym romansem LGBTQ+.

Yadriel i jego rodzina potrafią posługiwać się magią i porozumiewać się z duchami. Jednak Yadriel, jako transpłciowy i homoseksualny chłopak, nie czuje się w swojej społeczności w pełni akceptowany. Inna magia przypisywana jest tam kobietom, a inna mężczyznom. A ponieważ społeczność nie do końca rozumie Yadriela, to odmawia mu przeprowadzenia rytuału przypisanego mężczyznom.

Kiedy kuzyn głównego bohatera zostaje zabity, odsunięty od poszukiwań Yadriel, wraz z przyjaciółką, podejmuje się śledztwa na własną rękę. Przy okazji spotyka przystojnego ducha Juliana, który nie jest gotowy odejść w zaświaty. A im więcej czasu Yadriel i Julian spędzają razem, tym trudniej im się rozstać…

Ta niekonwencjonalna historia osadzona jest w latynoamerykańskim kręgu kulturowym, a dokładniej w Meksyku. Stąd hiszpańskie wstawki oraz nawiązania do tradycji, takich jak obchody Día de los Muertos (Święta Zmarłych).

Poza Strażnikami dusz Aiden Thomas napisał również Lost in the Never Woods – retelling Piotrusia Pana, a już we wrześniu 2022 roku za granicą ma ukazać się jego nowa książka. The Sunbearer Trials to opowieść o nastoletnich półbogach, którzy będą musieli stawić czoła pięciu próbom w turnieju, w którym można zyskać nieśmiertelną chwałę… albo stracić życie. The Sunbearer Trials będzie kolejną zainspirowaną Meksykiem powieścią w dorobku autora.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?