Aiden Thomas
Photo © Aiden Thomas 2021

Aiden Thomas

 

Aiden Thomas to osoba autorska bestsellerowej powieści Strażnicy dusz (Cemetery Boys). Pochodzi z Oakland w Kalifornii, aktualnie mieszka w Portland w stanie Oregon. Posiada tytuł magistra kreatywnego pisania w Mills College, a jego książki nie schodzą z list bestsellerów The New York Times.

Aiden nigdy nie potrafi odgadnąć zakończeń książek i filmów, uwielbia także układać książki na półkach według kolorów. Do jego szczególnych talentów należą między innymi: cytowanie The Office oraz kończenie zdań słowami „is my FAVORITE”.

Jako Latynos oraz osoba queer i trans, Aiden zdecydowanie opowiada się za różnorodną reprezentacją we wszystkich mediach.

 

AIDEN THOMAS – ,,STRAŻNICY DUSZ”

 

Strażnicy dusz, Aiden ThomasDebiutancka powieść Aidena Thomasa Strażnicy dusz szybko stała się bestsellerem. To pasjonująca historia fantasy young adult z paranormalnym romansem LGBTQ+. Ta niekonwencjonalna historia osadzona jest w latynoamerykańskim kręgu kulturowym, a dokładniej w Meksyku. Stąd hiszpańskie wstawki oraz nawiązania do tradycji, takich jak obchody Día de los Muertos (Święta Zmarłych).

Yadriel i jego rodzina potrafią posługiwać się magią i porozumiewać się z duchami. Jednak Yadriel, jako transpłciowy i homoseksualny chłopak, nie czuje się w swojej społeczności w pełni akceptowany. Inna magia przypisywana jest tam kobietom, a inna mężczyznom. A ponieważ społeczność nie do końca rozumie Yadriela, to odmawia mu przeprowadzenia rytuału przypisanego mężczyznom.

Kiedy kuzyn głównego bohatera zostaje zabity, odsunięty od poszukiwań Yadriel, wraz z przyjaciółką, podejmuje się śledztwa na własną rękę. Przy okazji spotyka przystojnego ducha Juliana, który nie jest gotowy odejść w zaświaty. A im więcej czasu Yadriel i Julian spędzają razem, tym trudniej im się rozstać…

 

,,PRÓBY SŁOŃCA” – AIDEN THOMAS W NOWEJ KSIĄŻCE

 

Próby Słońca to nowa, inspirowana kulturą meksykańską, elektryzująca powieść fantasy pióra Aidena Thomasa, osoby autorskiej bestsellerowych Strażników dusz. Ta uwielbiana przez czytelników książka została nominowana w plebiscycie Goodreads w kategorii „Best Young Adult Fantasy & Science Fiction (2022)”.

Próby SłońcaWitajcie na Próbach Słońca, gdzie dziesięć półbóstw zmierzy się w serii zadań o najwyższej stawce! A wszystko to w przejmującej, inspirowanej meksykańską kulturą powieści fantasy Aidena Thomasa, osoby autorskiej bestsellerowych „Strażników dusz”.

Wybór padnie na najpotężniejszych i najbardziej godnych.

Teo, siedemnastoletni transpłciowy syn bogini ptaków, niezbyt się tym przejmuje. Jest Jadeitą, więc to mało prawdopodobne, że zostanie wybrany do udziału w Próbach. Wprawdzie pewnie zawalczy w nich jego przyjaciółka, Niya, ale przecież ona urodziła się jako Złota półbogini o nieporównywalnych umiejętnościach.

Lecz po raz pierwszy od ponad stu lat wszechbóstwo Sol wybiera nie jednego, a dwóch Jadeitowych uczestników: Teo oraz Xio, trzynastoletniego potomka boga pecha. Choć mało kto w to wierzy, Teo zamierza skutecznie przeprowadzić przez Próby siebie i przyjaciół – dla sławy, chwały… i przetrwania.

Zaloguj się

Nie masz konta?