H. Jackson Brown, Jr.

Jako właściciel i dyrektor kreatywny agencji reklamowej H. Jackson Brown Jr. spędzał swoje dni, komponując muzykę i tworząc kampanie reklamowe w prasie i telewizji. Jednak to proste słowa mądrości zaczerpnięte z doświadczeń znajomych i własnych uczyniły go znanym autorem bestsellerów. Przygodę z własnymi książkami rozpoczął od publikacji A Father Book of Wisdom, po której szybko pojawił się kolejny tytuł P.S. Kocham Cię. Jackson Brown obie książki poświęcił swoim rodzicom. Pierwsza stanowiła zbiór spostrzeżeń i powiedzeń jego ojca, druga – matki. Ich popularność doprowadziła do wydania w 1991 roku Małego Poradnika Życia.

Jackson Brown pierwotnie spisał myśli zawarte w Małym Poradniku Życia jako prezent dla wyjeżdżającego na studia syna, Adama. Mimo że książka powstała w realiach Ameryki i pisana była dla konkretnego odbiorcy, to rady w niej zawarte mają charakter uniwersalny. I nadadzą się nie tylko dla młodych. Bo choć większość z nas wie, że aby wieść szczęśliwe życie, trzeba być otwartym na innych, empatycznym, doceniać małe rzeczy i z odwagą spoglądać w przyszłość, to często potrzebujemy subtelnego przypomnienia o tym. Mały Poradnik Życia jest właśnie takim przypomnieniem. Idealnie nada się na prezent dla członka rodziny lub przyjaciela, aby dodawał otuchy w trudnych momentach.

 

SUKCES MAŁEGO PORADNIKA ŻYCIA

 

511 przypomnień Jacksona Browna „pomagających przeżyć szczęśliwe i owocne życie” zyskało niezwykłe uznanie i popularność na całym świecie. Książkę przetłumaczono na 33 języki. Przez ponad dwa lata znajdowała się na liście bestsellerów The New York Times, w tym przez ponad rok na pierwszym miejscu. Mały Poradnik Życia jest jedynym tytułem, którego wydania zarówno w oprawie miękkiej, jak i twardej przebywały na powyższej liście jednocześnie. Ponadto Mały Poradnik Życia często nazywa się „ulubioną książeczką Ameryki”.

Przypomnienia i refleksje zawarte w bestsellerowym poradniku są jasne, proste i praktyczne. Dają motywację i otuchę, wskazują drogę do szczęścia i spełnienia. Obecnie znaleźć je można niemal wszędzie. Umieszczane są na plakatach, ubraniach, elementach zdobniczych, pocztówkach, wygaszaczach ekranu. Wykorzystuje się je w kalendarzach i gazetach codziennych, a nawet w ciasteczkach z wróżbami.

W ofercie wydawnictwa Media Rodzina posiadamy specjalnie, bibliofilskie wydanie trzech tomów popularnego zbiorku Jacksona Browna. Książka Duży Mały Poradnik Życia to aż 1560 przydatnych refleksji i porad życiowych, zamkniętych w eleganckiej twardej oprawie.

Co roku wydajemy również Kalendarz Mały Poradnik Życia, zawierający spostrzeżenia i przypomnienia na każdy dzień roku. Ten kalendarz z wyrywanymi kartkami obecny jest w polskich domach już od wielu lat i na stałe wpisał się w codzienne rytuały. Z roku na rok nie traci ani na wartości, ani na popularności!

Zaloguj się

Nie masz konta?