Monika Skikiewicz
Fot. Piotr Andrzejewski

Monika Skikiewicz

Monika Skikiewicz – pedagożka, filolożka, a od 11 lat praktykująca logopedka. Absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Dzieciom znana jest jako animatorka Bajanka. Jej nieodłącznymi atrybutami są uśmiech i energia. Mistrzyni promowania czytelnictwa poprzez zabawę.

Olo i Awa. Kredki, Monika SkikiewiczOlo i Awa. Logopedyczna zabawa. PlamkiOlo i Awa. Logopedyczna zabawa. PiłkiOlo i Awa. Logopedyczna zabawa. ZnakiOlo i Awa. Logopedyczna zabawa. Smaki

 

MONIKA SKIKIEWICZ O SOBIE

Jestem najmłodszym (trzecim) dzieckiem w rodzinie i zawsze czułam, że moim zadaniem było rozśmieszanie domowników. Do dziś moim celem jest dawanie radości innym. Optymistyczne nastawienie do życia mocno mi w tym pomaga!

Uwielbiam pracę z dziećmi – zaczęłam ją, jeszcze będąc na studiach. Maluchy ładują moje baterie, a ja w zamian dzielę się z nimi moim entuzjazmem. Kiedy pojawiły się moje własne dzieci, nauczyły mnie nowego patrzenia na wszystko, co nas otacza. To dzięki nim zaczęłam między innymi żyć według zasady „nie wyrzucaj – wykorzystaj!”.

Mnóstwo inspiracji odnajduję w książkach. Od 2016 roku tworzę jako Bajanka. Prowadzę warsztaty m.in. wokół takich znanych postaci jak Kicia Kocia czy Żubr Pompik. Od dawna myślałam o stworzeniu własnej książkowej postaci – dzięki niej chciałam przekazać dzieciom to, co promuję podczas terapii logopedycznych: odrobinę nauki i dobrą zabawę. Tak właśnie powstała Awa! Jako pierwszy poznał ją Tomasz Samojlik, autor Żubra Pompika. Chyba mu się spodobała, bo podjął się jej narysowania! A jako, że Tomasz mówi: „Czasami ilustruję książki innych autorów. Ale tylko takie, które mi się podobają!” – to liczę na to, że i Tobie przypadną do gustu!

 

OLO I AWA. LOGOPEDYCZNA ZABAWA

W ofercie wydawnictwa Media Rodzina są już dostępne dwa tomy serii Moniki Skikiewicz dla najmłodszych. Książeczki z serii Olo i Awa. Logopedyczna zabawa wykorzystują fakt, że rozwój językowy i motoryczny dziecka idą w parze. Autorka przedstawia w nich ciekawe historie z życia sympatycznej rodzinki, a jednocześnie zaprasza dzieci do wspólnej zabawy. Są tu obrazki do oglądania, ale także zadania do wykonania, związane m.in. ze śpiewem, pokazywaniem czy zgadywaniem. Wszystko to, w połączeniu z czytaniem, wspomoże dzieci w ich wszechstronnym rozwoju.

Zaloguj się

Nie masz konta?