Ransom Riggs | Wszystkie książki | Wydawnictwo Media Rodzina
Ransom Riggs

Ransom Riggs

Ransom Riggs to amerykański pisarz, autor znanej i lubianej serii książek dla młodzieży Osobliwy dom pani Peregrine. Riggs urodził się w 1979 roku, w Maryland, na dwustuletniej rodzinnej farmie, a dorastał na Florydzie. Studiował literaturę angielską na Kenyon College oraz filmoznawstwo na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Jest mężem znanej pisarki Tahereh Mafi, autorki serii Dotyk Julii.

Historia powstania Osobliwego domu pani Peregrine rozpoczęła się wraz ze zbieraniem ciekawych fotografii przez Riggsa. Jeszcze jako student namiętnie przeszukiwał kosze ze zdjęciami na pchlich targach. Znalezienie wyjątkowych starych fotografii pośród setek tych nieciekawych było nieraz nie lada wyzwaniem. Najbardziej interesowały go te, które wywoływały na plecach dreszcz przerażenia, a czasem nawet powracały do niego w snach.

Początkowo za zgodą swojego wydawcy, Quirk Books, chciał wydać je jako książkę z obrazkami. Za radą redaktora ułożył jednak zdjęcia w przewodnik, do którego dołączył narrację. Tak właśnie powstał Osobliwy dom pani Peregrine, który zyskał status bestsellera New York Timesa. W 2016 na podstawie książki powstał film pod tym samym tytułem w reżyserii Tima Burtona. W rolach głównych wystąpiły takie gwiazdy jak Eva Green, Samuel L. Jackson, Judi Dench, a także znany z serialu Sex Education Asa Butterfield.

 

SERIA O OSOBLIWYCH DZIECIACH

 

W serii Ransoma Riggsa o osobliwych dzieciach ukazało się sześć tomów:

Osobliwy dom pani Peregrine
– Miasto cieni
 Biblioteka dusz
 Mapa dni
 Konferencja ptaków
– Plagi na Diabelskim Poletku

Riggs napisał także Baśnie osobliwe – zbiór baśni towarzyszących serii.

 

RANSOM RIGGS W POSZUKIWANIU PANI PEREGRINE

 

Zobaczcie, jak wyglądała w istocie osobliwa podróż w poszukiwaniu pani Peregrine. Osobliwe zdjęcia, które można znaleźć na kartach książki, są prawdziwymi znaleziskami z wypraw kolekcjonerskich autora. Z kolei aby stworzyć zwiastun do własnej książki, Ransom Riggs wyruszył w podróż bliźniaczą do tej, jaką odbył główny bohater. Jacob pojechał do Europy w poszukiwaniu opuszczonego domu dla osobliwych dzieci. Ransom Riggs natomiast przemierzył tereny Belgii i Luksemburga szukając opuszczonych zamków i domów, które czasem do złudzenia przypominały te z jego wyobrażeń.

 

RANSOM RIGGS – KSIĄŻKI AUTORA:

Zaloguj się

Nie masz konta?