Kai-Fu Lee | Książki | Literatura faktu | Wydawnictwo Media Rodzina
Kai-Fu Lee | Książki | Literatura faktu
Photo © Sinovation Ventures

Kai-Fu Lee

Kai-Fu Lee urodził się w 1961 roku. Pochodzi z Tajwanu, jest inwestorem, pisarzem i jednym z najbardziej uznanych ekspertów od sztucznej inteligencji na świecie. Był prezesem Google w Chinach oraz założycielem i dyrektorem Microsoft Research Asia. Obecnie mieszka w Pekinie. Jego blog (kaifulee.medium.com)odwiedziło ponad pięćdziesiąt milionów czytelników.

Nie da się ukryć, że Kai-Fu Lee to jedna z najwybitniejszych postaci w chińskim sektorze internetowym. To jemu zawdzięcza się zaawansowane prace nad systemem rozpoznawania mowy.

 

KAI-FU LEE – INTELIGENCJA SZTUCZNA, REWOLUCJA PRAWDZIWA

 

Lee jest autorem książki Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa. Chiny, USA i przyszłość świata. Ukazuje w niej nowy porządek i rozkład sił między Państwem Środka a Doliną Krzemową, w którym przewaga Amerykanów wcale nie jest oczywista. Zwraca też uwagę, że ogromne zmiany i rozwój technologii oznaczają nie tylko stały postęp i dobrobyt ludzkości. Przyniosą także dylematy etyczne czy zagrożenia miejsc pracy, a co za tym idzie, pogłębienie nierówności społecznych. Autor proponuje rozwiązania, które moglibyśmy zastosować, by stawić czoła nadchodzącym zmianom – być może najbardziej dramatycznym w historii człowieka.

Zaloguj się

Nie masz konta?