Dante Medema | Książki | Media Rodzina
Dante Medema

Dante Medema

Dante Medema jest autorką książek dla młodych czytelników. Mieszka w Anchorage na Alasce z mężem i czterema córkami w domu pełnym pamiątek – no i oczywiście książek!

Kiedy nie pisze, zajmuje się pieczeniem, tworzeniem ozdób, malowaniem, szyciem i czytaniem o systemie osobowości Enneagramu.

Dante Medema aktywnie prowadzi stronę na Instagramie, na której dzieli się kadrami ze swojej codzienności. Na profilu Dante nie brakuje nawiązań do jej różnorodnych pasji. Można tam znaleźć relacje z przygotowywania wypieków, spotkań z zamieszkującymi Alaskę łosiami, książkowe polecenia oraz oczywiście wpisy związane z twórczością autorki. Autorka udziela się także na Twitterze.

 

BARDZO UDANY DEBIUT

 

Projekt prawda to debiutancka powieść tej autorki, która zdobyła serce czytelniczek nie tylko ciekawą fabułą, ale także niezwykle oryginalną formą, na którą składają się między innymi maile czy SMS-y. Zmienność narracji polega również na tym, że jej fragmenty stylizowane są na wiersz. Książka została wydana przez wydawnictwo Media Rodzina w bardzo ciekawy sposób. Czarny tekst wydrukowano na papierze z niebieskim poddrukiem, dzięki czemu każda strona jest błękitna.

Bez wątpienia Projekt prawda to jedna z tych powieści dla młodzieży, o których nie da się zapomnieć. Opowiada ona o nastoletniej Cordelii, która ma do przygotowania projekt na zakończenie szkoły. Z braku pomysłu inspiruje się starszą siostrą i postanawia zbadać swoje etniczne pochodzenie. Problem w tym, że gdy otrzymuje wyniki testu DNA, zaczyna wątpić we wszystko, co dotąd było oczywiste. Czuje, że nie może już ufać rodzinie. A czy może zaufać Kodiakowi, chłopakowi z gitarą, który od dawna jest jej obiektem westchnień? Ten chłopak również skrywa mroczną przeszłość…

 

DANTE MEDEMA – INNE KSIĄŻKI

 

Niedawno za granicą miała miejsce premiera kolejnej powieści dla młodzieży tej autorki – i tym razem pełnej sekretów. Message Not Found to historia o stracie bliskiej osoby i o milionie pytań, jakie pozostały po jej odejściu. A może za nieszczęśliwym wypadkiem kryło się też jakieś drugie dno?

Zamieszczoną na stronie oraz skrzydełku książki fotografię autorki wykonała Autumn Clarkson.

Zaloguj się

Nie masz konta?