Dante Medema | Książki | Media Rodzina
Dante Medema

Dante Medema

Dante Medema jest autorką książek dla młodych czytelników. Mieszka w Anchorage na Alasce z mężem i czterema córkami w domu pełnym pamiątek – no i oczywiście książek!

Kiedy nie pisze, zajmuje się pieczeniem, tworzeniem ozdób, malowaniem, szyciem i czytaniem o systemie osobowości Enneagramu.

Dante Medema aktywnie prowadzi stronę na Instagramie, na której dzieli się kadrami ze swojej codzienności. Na profilu Dante nie brakuje nawiązań do jej różnorodnych pasji. Można tam znaleźć relacje z przygotowywania wypieków, spotkań z zamieszkującymi Alaskę łosiami, książkowe polecajki oraz oczywiście wpisy związane z twórczością autorki. Autorka udziela się także na Twitterze.

Bardzo udany debiut

Projekt prawda to debiutancka powieść tej autorki, która zdobyła serce czytelniczek nie tylko ciekawą fabułą, ale także niezwykle oryginalną formą, na którą składają się między innymi emaile czy SMS-y. Książka została wydana przez wydawnictwo Media Rodzina w bardzo ciekawy sposób. Czarny tekst wydrukowano na papierze z niebieskim poddrukiem, dzięki czemu każda strona jest błękitna.

Bez wątpienia Projekt prawda to jedna z tych powieści dla młodzieży, o których nie da się zapomnieć. Opowiada ona o nastoletniej Cordelii, która musi zbadać swoje etniczne pochodzenie.  Jednak wynik testu DNA okazuje się dla niej sporym zaskoczeniem…

Co jeszcze planuje Dante Medema?

Dante Medema pracuje obecnie nad kolejną powieścią dla młodzieży. „Message Not Found” za granicą ma ukazać się we wrześniu, chociaż dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Zamieszczoną na stronie oraz skrzydełku książki fotografię autorki wykonała Autumn Clarkson.

Zaloguj się

Nie masz konta?