Carina Bartsch | Książki | Wydawnictwo Media Rodzina

Carina Bartsch

Carina Bartsch urodziła się w 1985 roku w Erlangen. Jest niemiecką autorką powieści młodzieżowych. Jej miłość do pisania objawiła się późno, bo dopiero w wieku dwudziestu paru lat. Od zawsze uwielbiała czytać, jednak o pisaniu pomyślała dopiero, gdy nie spodobało jej się zakończenie jednej z czytanych przez nią historii. Postanowiła wtedy stworzyć własne.

Po napisaniu pierwszego opowiadania wiedziała już, że tym właśnie chce się zajmować. W swojej pracy najbardziej ceni moment, w którym postacie zyskują autonomię i zaczynają żyć własnym życiem. Od tego momentu nie musi już dokładnie planować przebiegu fabuły, tak jak robi to przy pisaniu pierwszych rozdziałów.

W twórczości Cariny Bartsch istotną rolę odgrywają romans i dramat obyczajowy, choć autorka nie ogranicza się wyłącznie do jednego gatunku. Unika jedynie tematyki kryminalnej, która nigdy szczególnie jej nie interesowała. Najbardziej lubi pisać w nocy, bo wtedy najłatwiej jest jej zanurzyć się w fabule. Jak sama twierdzi: Im cichszy jest świat wokół mnie, tym głośniej rozbrzmiewa świat w mojej głowie. Do jej ulubionych autorów należą Irvine Welsh oraz Edgar Allan Poe.

 

CARINA BARTSCH – SERIA LATO KOLORU WIŚNI

 

Sławę przyniosły jej powieści young adult, utrzymane w konwencji romansu akademickiego. Do tej pory w serii ukazały się trzy części, z których pierwszą jest właśnie Lato koloru wiśni. Główną bohaterką jest Emely, studentka literaturoznawstwa, która po siedmiu latach ponownie spotyka swoją pierwszą miłość. Chodzi o Elyasa, brata jej najlepszej przyjaciółki Alex. Emely wciąż z całego serca nienawidzi tego przystojnego bruneta o turkusowych oczach. A teraz będzie jej trudniej go unikać, skoro Alex przeprowadza się do Berlina, by zamieszkać w mieszkaniu brata. Niezręczną i niemiłą sytuację przełamuje nieco fakt, że Emely otrzymuje romantyczny mail od tajemniczego wielbiciela…

Rozwój skomplikowanej relacji między Emely i Elyasem możecie obserwować w dwóch następnych tomach, zatytułowanych Zima koloru turkusu oraz Wiosna koloru słońca.

Nie da się ukryć, że serię wspaniale dopełniłby tom czwarty, związany z jesienią. Carina Bartsch pracuje obecnie nad kolejnymi książkami, jednak nie wyklucza, że wróci jeszcze do historii Emely i Elyasa. Opowiada o tym w wywiadzie, który można przeczytać na portalu Niestatystyczny.pl.

Zaloguj się

Nie masz konta?