Karen Dionne - Media-Rodzina

Karen Dionne

Karen Dionne to uznana autorka thrillerów, w tym wydanego w Polsce „Dochodzenia”. Książka była nominowana do nagrody Scribe Award za ekranizację. Dionne jest współzałożycielką organizacji online Backspace zrzeszającej pisarzy. Jest także członkinią stowarzyszeń Sisters in Crime oraz International Thriller Writers, gdzie zasiadała w zarządzie.

O rynku wydawniczym pisała dla AOL, „Daily Finance” oraz „The Huffington Post”. Publikowała także w „Writer’s Digest Magazine”, „RT Book Reviews”, „Guide to Literary Agents”, i w tomie „Handbook of Novel Writing”. Jest recenzentką „The New York Journal of Books”. Karen została uhonorowana przez Michigan Humanities Council tytułem Humanities Scholar za całokształt twórczości.
W latach 70. ubiegłego wieku Dionne z mężem i córeczką postanowili zamieszkać na terenach Górnego Półwyspu w amerykańskim stanie Michigan, wybierając ciszę, spokój i odosobnienie. Przez pewien czas żyli na łonie natury, budując drewniany dom, czerpiąc wodę ze strumienia i korzystając z dobrodziejstw lasu. Z główną bohaterką swojej powieści „Córka Króla Moczarów” autorka dzieli umiłowanie przyrody i umiejętność tropienia zwierząt. Tereny Półwyspu rodzina Dionne opuściła trzy dekady później, przenosząc się do Detroit, ale lata spędzone w domku na bagnach zostawiły w duszy pisarki niezatarty ślad.

Zaloguj się

Nie masz konta?