Karen Dionne | Książki, audiobooki | Media Rodzina
Karen Dionne
Photo © Robert Bruce

Karen Dionne

Karen Dionne to znana i lubiana autorka thrillerów, między innymi trzymającej w napięciu powieści „Córka Króla Moczarów”.

Dionne jest współzałożycielką organizacji online Backspace zrzeszającej pisarzy. Jest także członkinią stowarzyszeń Sisters in Crime, a także International Thriller Writers, gdzie zasiadała w zarządzie.

O rynku wydawniczym pisała dla AOL, „Daily Finance” oraz „The Huffington Post”. Publikowała także w „Writer’s Digest Magazine”, „RT Book Reviews”, „Guide to Literary Agents”, i w tomie „Handbook of Novel Writing”. Jest recenzentką „The New York Journal of Books”. Karen została uhonorowana przez Michigan Humanities Council tytułem Humanities Scholar za całokształt twórczości.

W latach 70. ubiegłego wieku Karen Dionne z mężem i córeczką postanowili zamieszkać na terenach Górnego Półwyspu w amerykańskim stanie Michigan, wybierając ciszę, spokój i odosobnienie. Przez pewien czas żyli na łonie natury, budując drewniany dom, czerpiąc wodę ze strumienia i korzystając z dobrodziejstw lasu. Z główną bohaterką swojej powieści „Córka Króla Moczarów” autorka dzieli umiłowanie przyrody i umiejętność tropienia zwierząt. Tereny Półwyspu rodzina Dionne opuściła trzy dekady później, przenosząc się do Detroit. Mimo wszystko lata spędzone w domku na bagnach zostawiły w duszy pisarki niezatarty ślad.

Widać go właśnie w „Córce Króla Moczarów”, thrillerze psychologicznym, który podbił serca czytelników i który już niedługo doczeka się ekranizacji.

Zaloguj się

Nie masz konta?