Karen Dionne
Photo © Robert Bruce

Karen Dionne

Karen Dionne to znana i lubiana autorka thrillerów, między innymi trzymającej w napięciu powieści „Córka Króla Moczarów”.

Dionne jest współzałożycielką organizacji online Backspace zrzeszającej pisarzy. Jest także członkinią stowarzyszeń Sisters in Crime, a także International Thriller Writers, gdzie zasiadała w zarządzie.

O rynku wydawniczym pisała dla AOL, „Daily Finance” oraz „The Huffington Post”. Publikowała także w „Writer’s Digest Magazine”, „RT Book Reviews”, „Guide to Literary Agents” i w tomie „Handbook of Novel Writing”. Jest recenzentką „The New York Journal of Books”. Karen została uhonorowana przez Michigan Humanities Council tytułem Humanities Scholar za całokształt twórczości.

W latach 70. ubiegłego wieku Karen Dionne z mężem i córeczką postanowili zamieszkać na terenach Górnego Półwyspu w amerykańskim stanie Michigan, wybierając ciszę, spokój i odosobnienie. Przez pewien czas żyli na łonie natury, budując drewniany dom, czerpiąc wodę ze strumienia i korzystając z dobrodziejstw lasu. Z główną bohaterką swojej powieści „Córka Króla Moczarów” autorka dzieli umiłowanie przyrody i umiejętność tropienia zwierząt. Tereny Półwyspu rodzina Dionne opuściła trzy dekady później, przenosząc się do Detroit. Mimo wszystko lata spędzone w domku na bagnach zostawiły w duszy pisarki niezatarty ślad.

Widać go właśnie w „Córce Króla Moczarów”, thrillerze psychologicznym, który podbił serca czytelników i który już niedługo doczeka się ekranizacji.

 

THRILLERY KAREN DIONNE

 

Bohaterką „Córki Króla Moczarów” jest Helena, która od dzieciństwa mieszka z rodzicami z dala od cywilizacji, w domku na trzęsawiskach. W miarę gdy dorasta, uświadamia sobie, że ojciec, którego zawsze miała za niedościgniony wzór, ten sam, który nauczył ją polować i żyć na łonie natury, w istocie przetrzymuje ją i jej matkę, w pełni kontrolując ich życie. Gdy Helena ucieka, prawda wychodzi na jaw, a ojciec trafia do więzienia. Jednak po piętnastu latach udaje mu się z niego uciec i ukryć się na moczarach. Rozpoczyna się polowanie, w którym zarówno córka, jak i ojciec są jednocześnie myśliwym i ofiarą.

Karen Dionne powróciła z nową powieścią „Okrutna siostra”, w której główna bohaterka, Rachel, próbuje dojść do tego, co naprawdę wydarzyło się przed laty. Wini siebie za śmierć rodziców, chociaż jej pamięć jest pełna luk. Już od kilkunastu lat dziewczyna przebywa w szpitalu psychiatrycznym. Również w tej opowieści pojawia się dom na moczarach, który może być kluczem do rozwiązania zagadki.

Zaloguj się

Nie masz konta?