Elżbieta Wasiuczyńska - Media-Rodzina

Elżbieta Wasiuczyńska

Zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa w pracowni prof. Juliusza Joniaka i dyplom na wydziale grafiki w pracowni książki i typografii prof. Romana Banaszewskiego. Za dyplomową pracę – opracowanie graficzne wierszy Haiku – otrzymała medal rektora ASP.

Specjalizuje się w tworzeniu ilustracji w czasopismach „Bęc”, „Pentliczek”, „Plac Słoneczny 4”. Współpracowała z endo, projektując kolekcje ubrań dla dzieci i billboardy reklamowe: Biedronka w berecie, Kot w kratkę, Uwaga krasnoludki, Szczeniak ze szczuczyną, Wiosna idzie. Dla polskiego Komitetu UNICEF zaprojektowała plakat dotyczący praw dziecka. Zrealizowała również animowaną czołówkę graficzną dla programu MdM w TVP1.

Jest współautorką opracowania graficznego podręczników do nauczania początkowego wydawnictwa Nowa Era. Stale współpracuje z miesięcznikiem „Dziecko”, ilustrując bajki i artykuły edukacyjne. Za ilustracje do wydanych przez nasze wydawnictwo książek serii „Pan Kuleczka” otrzymała w 2001 roku wyróżnienie na wystawie Pro-Bolonia.

Zaloguj się

Nie masz konta?