Adele Faber - Media-Rodzina

Adele Faber

Doświadczenie rodzicielstwa może być najradośniejsze ze wszystkich, jednak może być również frustrujące, irytujące, męczące a nawet przytłaczające. Elaine Mazlish i Adele Faber poznały się pod koniec lat sześćdziesiątych i właśnie powyższe przeświadczenie zaprowadziło je na spotkania prowadzone przez popularnego psychologa dziecięcego Dr Haima Ginotta. Przez dziesięć lat spotkań, krok po kroku uczyły się nowych sposobów komunikacji, przez co diametralnie zmieniły życie swoich rodzin. Oczywiście na lepsze.

Efektem doświadczeń tych dziesięciu lat była ich pierwsza książka „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci” („Liberated Parents. Liberated Children”, 1974), za którą zostały uhonorowane prestiżową Christopher Award za literacki wkład w afirmację najwyższych wartości duchowych człowieka. Ich kolejna książka „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły” („How to Talk So Kids Will Listen and Listen So Kids Will Talk”, 1980) osiągnęła międzynarodowy (trwający do dziś) sukces, stając się bestsellerem w wielu krajach. Od tego czasu Elaine Mazlish i Adele Faber cieszą się niesłabnącą popularnością, jako ekspertki w dziedzinie komunikacji między rodzicami i nauczycielami a dziećmi.

Adele Faber ma wykształcenie artystyczne i pedagogiczne, jest absolwentką Queens College w sztukach teatralnych i dramatu, oraz New York University w nauczaniu. Przez osiem lat była nauczycielką w nowojorskich szkołach średnich. Ma trójkę dzieci. Od prawie trzydziestu lat prowadzi wraz z Elaine Mazlish na całym świecie seminaria i warsztaty, na których dzielą się swoim doświadczeniem.

Zaloguj się

Nie masz konta?