Adele Faber

Doświadczenie rodzicielstwa może być najradośniejsze ze wszystkich. Może być jednak również frustrujące, irytujące, męczące, a nawet wręcz przytłaczające. Adele Faber i Elaine Mazlish poznały się pod koniec lat sześćdziesiątych. To właśnie powyższe przeświadczenie zaprowadziło je na spotkania prowadzone przez popularnego psychologa dziecięcego Dr. Haima Ginotta. Przez dziesięć lat spotkań, krok po kroku uczyły się nowych sposobów komunikacji. Dzięki temu diametralnie zmieniły życie swoich rodzin – oczywiście na lepsze.

 

WSPÓŁPRACA ADELE FABER Z ELAINE MAZLISH

 

Efektem doświadczeń tych dziesięciu lat była ich pierwsza książka: Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci (Liberated Parents. Liberated Children, 1974). Zostały za nią uhonorowane prestiżową Christopher Award za literacki wkład w afirmację najwyższych wartości duchowych człowieka. Ich kolejna książka Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły (How to Talk So Kids Will Listen and Listen So Kids Will Talk, 1980) osiągnęła międzynarodowy (i trwający do dziś) sukces, stając się bestsellerem w wielu krajach. Od tego czasu Elaine Mazlish i Adele Faber cieszą się niesłabnącą popularnością, jako ekspertki w dziedzinie komunikacji między rodzicami i nauczycielami a dziećmi.

Adele Faber urodziła się w 1928 roku. Ma wykształcenie artystyczne i pedagogiczne. Jest absolwentką Queens College w sztukach teatralnych i dramatu, oraz New York University w nauczaniu. Przez osiem lat była nauczycielką w nowojorskich szkołach średnich. Ma trójkę dzieci. Razem z Elaine Mazlish przez wiele lat dzieliła się swoim doświadczeniem, prowadząc na całym świecie seminaria i warsztaty. Mieszka w Long Island w USA.

W Polsce cała seria Jak mówić… Adele Faber oraz Elaine Mazlish cieszy się ogromną i niesłabnącą popularnością – największą na świecie zaraz po Stanach Zjednoczonych.

 

OPINIE CZYTELNIKÓW

 

Gdybym miała napisać w jednym zdaniu, o co chodzi w tych poradnikach, powiedziałabym, że o to, by patrzeć oczami dziecka na to, co się dzieje. A w drugim – że podsuwają cudowne sposoby, jak mówić, zamiast zrzędzić.

Joanna Sokolińska

Nikt nie jest doskonały, a ta książka pomaga nam w niwelowaniu wad oraz otwiera oczy. Jest zarówno dla tych, co nie mają jeszcze dzieci, jak i świeżo upieczonych rodziców.

TataRadzi.pl

Zaloguj się

Nie masz konta?