Barbara Kosmowska

Adiunkt w Pomorskiej Akademii Pedagogicznej w Słupsku (filologia polska). Jej debiut – wiersze Na przełaj (lata siedemdziesiąte) uzyskały nagrodę i wyróżnienie w konkursach poetyckich (lata osiemdziesiąte). W 1999 r. Kosmowska obroniła doktorat na UG. Napisała wiele artykułów i publikacji naukowych, m.in. Guliwer i wydania zwarte – prace literaturoznawcze.
W 2000r. stworzyła swoją pierwszą powieść – Głodna kotka. Rok później za Teren prywatny zdobyła I nagrodę w ogólnopolskim konkursie na powieść. W kolejnym roku – I nagrodę w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży za Bubę. Na uwagę zasługują także jej inne książki: Gobelin i Prowincja.
Rysopis: wzrost – 164; waga – 57 (trochę kłamię, ale tylko trochę); oczy zielone; znak zodiaku: Wodnik; ulubione jedzonko: makaron pod każdą postacią; wada: naiwność, często granicząca z głupotą; ulubiony pies: wyżeł Borys; ulubiony film: Rejs, Życie jest piękne; ulubiona pisarka: Olga Tokarczuk; ulubiony aktor: Rafał Mohr (też z Bytowa!); ulubiony Janusz: Janusz Kosmowski.

Zaloguj się

Nie masz konta?