Cass R. Sunstein
Photo © Phil Farnsworth.

Cass R. Sunstein 

Cass R. Sunstein jest obecnie profesorem Uniwersytetu Roberta Walmsleya na Harvardzie. Jest założycielem i dyrektorem Programu Ekonomii Behawioralnej i Polityki Publicznej na Harvard Law School.

W 2018 roku otrzymał od rządu Norwegii Nagrodę Holberga, określaną czasem jako odpowiednik Nagrody Nobla w dziedzinie prawa i nauk humanistycznych. W 2020 r. Światowa Organizacja Zdrowia mianowała go przewodniczącym swojej technicznej grupy doradczej ds. względów behawioralnych i nauk o zdrowiu. W latach 2009-2012 był administratorem Biura ds. Informacji i Regulacji w Białym Domu, a następnie zasiadał w Prezydenckiej Radzie Rewizyjnej ds. Technologii Wywiadu i Komunikacji oraz w Radzie ds. Innowacji Obronnych Pentagonu.

Cass R. Sunstein jest autorem setek artykułów i dziesiątek książek. Obecnie pracuje nad różnymi projektami dotyczącymi państwa regulacyjnego, fałszywych wiadomości czy wolności słowa. Jest współautorem książki „Szum, czyli skąd się biorą błędy w naszych decyzjach”, którą napisał wraz z Danielem Kahnemanem oraz Olivierem Sibonym.

Zaloguj się

Nie masz konta?