Olivier Sibony, autor ksiązki Popełnisz koszmarny błąd

Olivier Sibony

Olivier Sibony jest cenionym profesorem, pisarzem oraz mówcą i autorem publikacji popularno-naukowej zatytułowanej Popełnisz koszmarny błąd! Na swoich wykładach przekazuje wiedzę z zakresu projektowania procesów decyzyjnych oraz odkrywa tajniki myślenia strategicznego.

Wykłada w szkole biznesowej HEC w Paryżu, która w 2019 roku znalazła się na pierwszym miejscu pośród wszystkich szkół biznesowych w Europie. Jest także jej absolwentem. Posiada tytuł doktora na Université Paris Dauphine, jest również członkiem stowarzyszenia Saïd Business School na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jest kawalerem francuskiej Legii Honorowej. Sibony mieszka w Paryżu, jest żonaty i ma dwoje dzieci.

Spędził 25 lat na stanowisku starszego partnera w McKinsey & Company we Francji i Stanach Zjednoczonych Ameryki. W różnych okresach zajmował się tam rozwijaniem strategii globalnej, sektorem dóbr konsumpcyjnych oraz handlem detalicznym.

Zainteresowania badawcze Oliviera koncentrują się natomiast na poprawie jakości podejmowania decyzji poprzez zmniejszenie wpływu uprzedzeń behawioralnych. Jest autorem i współautorem wielu artykułów naukowych w uznanych, cytowanych czasopismach (Strategy Science, Long Range Planning, Research in Economics) oraz w publikacjach zorientowanych na praktyków (Harvard Business Review, McKinsey Quarterly, MIT Sloan Management Review, California Management Review).

OLIVIER SIBONY – POPEŁNISZ KOSZMARNY BŁĄD!

 

Jego książka opublikowana w języku angielskim pod tytułem You’re About to Make a Terrible Mistake! otrzymała główną nagrodę fundacji Manpower w 2019 roku za najlepszą książkę menedżerską roku. Została także przetłumaczona na kilkanaście języków. Jest również współautorem książki Cracked It! How To Solve Big Problems and Sell Solutions Like Top Strategy Consultants i wydania Strategor z 2019 roku – najlepiej sprzedającego się francuskojęzycznego podręcznika strategicznego.

Olivier opiera się w swoich książkach na badaniach oraz na swoim doświadczeniu. Doradza liderom w podejmowaniu decyzji i planowaniu strategii operacyjnych. Często przemawia i przewodzi spotkaniom zarządów oraz działów kierowniczych. Pełni również funkcję członka rad doradczych i inwestycyjnych dużych korporacji.

Publikacja jest naszpikowana praktycznymi radami, jakie możemy stosować na co dzień. Nie jest to pozycja, jaką można przeczytać raz i odłożyć na półkę. Jest to podręcznik do natychmiastowego zastosowania. Zestaw wytrychów, jaki oferuje książka, pozwoli nam zbudować własny zestaw narzędzi i dzięki niemu zwiększymy prawdopodobieństwo ustalania korzystnych wyborów.

silanauki.pl

Zaloguj się

Nie masz konta?