Melissa Darwood

Melissa Darwood

Melissa Darwood to pseudonim polskiej autorki powieści dla młodzieży i dorosłych. Tworzy głównie romanse, również takie z elementami fantastyki. Darwood urodziła się we wrześniu 1982 roku. Pochodzi z niewielkiej leśnej miejscowości w środkowej Polsce i na swojej stronie internetowej wspomina, że uwielbia naturę. To dlatego w jej powieściach można odczuć klimat magii i tajemnicy, który kojarzy jej się właśnie z lasami. Kiedy tworzy, całkowicie zatraca się w świecie ze swoich opowieści. Bo przecież kto czyta lub pisze – żyjąc życiem fikcyjnych bohaterów – żyje podwójnie.

Darwood na swojej stronie internetowej mówi o sobie: Piszę książki dla siebie i wszystkich czytelników, którzy, bez względu na wiek, czują się młodo, poszukują w literaturze romantycznych uniesień, nieprzewidywalności, elementów nadprzyrodzonych, filozofii i psychologii. Moimi wiodącymi gatunkami są: romans, erotyk, young-adult, new-adult i fantasy.

SCHIZIS

 

Nakładem wydawnictwa Media Rodzina ukazała się jedna książka Melissy Darwood. Schizis to historia Marcji, która nie jest zwykłą nastolatką. Choroby, z którymi zmaga się od dzieciństwa, sprawiły, że musiała dojrzeć zbyt szybko i zyskać bolesną świadomość własnych ograniczeń. Na swoim kanale na YouTubie opowiada o marzeniach o normalnym życiu. Ogłasza też, że po osiągnięciu konkretnej liczby subskrybentów, zdradzi pewną tajemnicę…

Dziewczyna jest pod opieką psychiatry, dręczą ją wizje i zaburzenia, a relacje z rodziną też nie układają się najlepiej. Na szczęście jest jeszcze Kofi, jedyny jasny punkt w życiu Marcji: oddany przyjaciel, dzięki któremu dziewczyna przeżyje swoje najpiękniejsze chwile. Schizis to wciągająca opowieść, na której finał nie jesteście przygotowani!

Książka, która wprawiła mnie w osłupienie, historia, która złamała mi serce. „Schizis” to nie tylko wciągająca opowieść, lecz także mądra i niesamowicie ważna lektura! Gdy fikcja literacka staje się prawdą, zostaje szok i niedowierzanie…

Agnieszka Rybska

MELISSA DARWOOD W SIECI:

 

Koniecznie sprawdź miejsca, które ułatwią kontakt z autorką, a także umożliwią bycie na bieżąco z jej twórczością.

Zaloguj się

Nie masz konta?