Amy Zabin | Książki | Media Rodzina
Amy Zabin

Amy Zabin

Dr Amy Zabin to terapeutka, która do swoich pacjentów stara się dotrzeć za pomocą muzyki. Wykorzystuje muzykę na żywo, by pomóc innym żyć lepiej i zdrowiej. Dr Zabin konsultuje się w Stamford Hospital w Connecticut i prowadzi prywatną praktykę – zarówno w swoim studio, jak i z klientami w ich domach lub różnych placówkach.

Amy Zabin jest muzykoterapeutką już od ponad 35 lat. Wszystkie jej stopnie naukowe – doktoranckie, magisterskie i licencjackie są z muzykoterapii. Ponadto jest to jej prawdziwa pasja. Amy od najmłodszych lat wiedziała, że będzie używać muzyki jako narzędzia do pomocy innym. Intuicyjnie zdawała sobie sprawę, że muzyka ma niezwykle silne działanie lecznicze.

 

MUZYKOTERAPIA

Naukowo udowodniono, że muzyka aktywuje obszary układu limbicznego odpowiedzialne za uwalnianie endorfin i dopaminy, które są hormonami przyjemności. Obniża również poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Słuchanie muzyki może zmniejszyć ból, poprawić nastrój, obniżyć ciśnienie krwi, poprawić funkcje poznawcze, zmienić fale mózgowe i tętno oraz zapewnić lepszą ogólną równowagę. Śpiew za to pomaga wzmocnić układ odpornościowy. Badania pokazują, że kiedy ludzie śpiewają razem, uwalniana jest ta sama substancja chemiczna, która jest uwalniana podczas aktywności seksualnej, ułatwiając w ten sposób tworzenie więzi grupowych.

 

AMY ZABIN I ROZMOWY Z PEDOFILEM

Książka dr Zabin, Rozmowy z pedofilem. Dla dobra naszych dzieci to pozycja potrzebna, ale niezwykle trudna w lekturze. Za pomocą muzykoterapii autorka dotarła do mężczyzny, którego na użytek tej książki nazywa Alanem. Odsiaduje on wyrok dożywotniego więzienia za czyny pedofilskie. Ta książka jest zapisem licznych rozmów, które autorka z nim odbyła, zarówno bezpośrednio, jak i poprzez listy. Opowieść Alana o swoim dzieciństwie i jego próba przedstawienia motywacji swoich czynów niesie bezcenną wiedzę, która może pomóc nam wszystkim ochronić dzieci. Poprzez edukowanie oraz zapewnienie im w domu oparcia i zaufania, tak by nie musiały go szukać gdzie indziej. To trudna, czasem wręcz odstręczająca lektura, która jednak może być nieocenionym źródłem nauki i przestrogi.

 

Zaloguj się

Nie masz konta?