Sarah Horne | Książki ilustrowane | Media Rodzina
Sarah Horne
Photo © Sarah Horne

Sarah Horne

Sarah Horne dorastała w Derbyshire w Wielkiej Brytanii, a mieszkała między innymi z bratem i z kilkoma kozami.

Nauczyła się rysować w wieku dziewięciu lat, gdy próbowała wyjaśnić swoje rozumowanie dotyczące pewnej skomplikowanej fryzury. Następnie doskonaliła swoje umiejętności studiując w angielskim Falmouth. Ilustratorka uwielbia umieszczać w swoich pracach szczegóły i dodatkowe narracje wizualne. Pracuje tradycyjnie za pomocą maczanego pióra i indyjskiego atramentu, a kończy pracę cyfrowo.

Ilustratorką jest od ponad 20 lat, a karierę rozpoczęła pracując jako freelancer dla gazet takich jak The Guardian, The Independent On Sunday, a także Print Week. Pracowała również przy zleceniach dla klientów reklamowych – Nike, IKEA czy Kew Gardens. Obecnie książki Sarah sprzedawane są na całym świecie, między innymi w Meksyku, Japonii, Korei, Portugalii, Niemczech, USA, Australii czy Nowej Zelandii.

Sarah zilustrowała ponad 70 książek, w tym „Charlie zamienia się w kurczaka”, „Charlie przemienia się w T-Rexa” oraz „Charlie przeobraża się w mamuta”.  Seria Charlie opowiada o pozornie zwykłym, dziewięcioletnim chłopcu, który ma niesamowitą moc. Potrafi on zmieniać się w rozmaite zwierzęta. Jest tylko jeden problem – chłopiec kompletnie nad tym nie panuje! Sam Copeland stworzył przezabawną i pomysłową serię, która zawiera także drugie dno, a ilustracje Sarah Horne doskonale ją uzupełniły.

Kiedy nie siedzi przy biurku, uwielbia biegać, malować, fotografować i gotować.

Zaloguj się

Nie masz konta?