Sam Copeland
Photo © Charlotte Knee Photography

Sam Copeland

Sam Copeland pochodzi z Manchesteru. Obecnie mieszka w Londynie z żoną, trójką dzieci i dwoma kotami. Jest autorem pełnych humoru książek dla dzieci, a także agentem literackim. Jak mówi, podróżując po świecie wykorzystuje swój wyjątkowy dar do oswajania dzikich kurczaków. Pierwsza książka, jaką napisał, nosi tytuł Charlie zmienia się w kurczaka.

Do tej pory Copeland stworzył trzy opowieści o Charliem, dziewięcioletnim chłopcu zmieniającym się w przypadkowe zwierzęta w najmniej odpowiednim momencie. Na serię Charlie składają się: Charlie zmienia się w kurczaka, Charlie przemienia się w T-Rexa, a także Charlie przeobraża się w mamuta.

Sam Copeland na swojej stronie internetowej informuje, że zamierza pisać nadal, więc prędzej czy później czytelnicy mogą spodziewać się kolejnych książek autora. Dokładniej, twierdzi, że „mimo licznych gróźb prawnych odmawia zaprzestania pisania”. Za granicą niedawno ukazały się jego dwie najnowsze książki: Uma and the Answer to Absolutely Everything oraz Greta and the Ghost Hunters (w styczniu tego roku).

 

SAM COPELAND – SERIA O CHARLIEM

 

Charlie ma dziewięć lat i pewną niezwykłą przypadłość. Kiedy jest zestresowany lub zmartwiony, nieoczekiwanie zmienia się w przypadkowe zwierzęta! Chłopiec musi jak najszybciej nauczyć się kontrolować swoją moc, szczególnie że w jego życiu problemów nie brakuje. I wcale nie są one błahe – to na przykład choroba starszego brata, kłopoty finansowe rodziców czy dokuczający mu koledzy ze szkoły.

Książki te są pomysłowe i przezabawne, nie brak w nich także akcji i absurdalnego humoru. Dodatkowym atutem historii Charliego jest ukryte drugie dno opowieści – bardziej czytelne dla dorosłego czytelnika. Otóż metamorfozy głównego bohatera mają swoje pochodzenie w stresie towarzyszącym chłopcu. Jest to zapewne jeden ze sposobów radzenia sobie z traumą. Dlatego seria o Charliem może przybliżyć dzieciom, czym jest lęk i podpowiedzieć im, jak sobie z nim radzić. A wszystko to w zabawny, prosty sposób. Ostrzegamy, że zarówno fabuła tych książeczek, jak i ilustracje autorstwa Sarah Horne mogą wywołać niekontrolowane wybuchy śmiechu!

 

Zaloguj się

Nie masz konta?