THiLO (Thilo Petry-Lassak) | Książki | Wydawnictwo Media Rodzina

THiLO

THiLO, a właściwie Thilo Petry-Lassak to autor serii Sherlock Junior – zabawnej i dowcipnie zilustrowanej serii detektywistycznej dla czytelników od ósmego roku życia! W Niemczech jest jednym z najpopularniejszych autorów książek dla dzieci, którym przybliża klasykę literatury oraz powieści współczesne w dostosowanym do ich wieku przekładzie.

Autor pierwsze dwadzieścia lat swojego życia spędził w księgarni swoich rodziców – a dokładniej w kąciku dziecięcym. W wieku 21 lat rozpoczął studia na uniwersytecie w Münster, gdzie ukończył publicystykę i germanistykę.

THiLO jest autorem scenariuszy do programów dziecięcych, w tym do Ulicy Sezamkowej. W 2003 roku napisał pierwszą książkę z głównym bohaterem, którego sam wymyślił. Nosiła ona tytuł Der Rostige Robert und elf zufällige Zufälle. Tytułowy Rostige Robert szybko stał się ulubieńcem dzieci i dorosłych, więc wkrótce powstały dalsze tomy, pełne ciekawych przygód.

Obecnie mieszka z żoną i czwórką dzieci w Mainz, pisząc – oprócz książek – także scenariusze oraz słuchowiska. Pod jego pseudonimem wydano 350 książek w 25 językach, a cały nakład to ponad 5 milionów egzemplarzy.

 

THiLO – SERIA SHERLOCK JUNIOR

Sherlock Junior seriaKim jest Sherlock Junior? To potomek genialnego Sherlocka Holmesa – najsłynniejszego detektywa wszech czasów! Podobno. Z pewnością jest jednak najmłodszym i najbystrzejszym detektywem w Londynie. Zagadki rozwiązuje z pomocą przyjaciela Waltera (którego lubi nazywać Watsonem), fana kryminałów.

Seria Sherlock Junior będzie idealna dla dziecka, które niechętnie sięga po książkę. Rozwiązywanie zagadki kryminalnej wraz z dwójką młodych detektywów jest bardzo pasjonujące. Do tego dodać należy naukę angielskich zwrotów i słówek, które są wplecione w narrację. Każdy tom zawiera mapkę Londynu, słowniczek słówek oraz link do odsłuchania ich wymowy.

W pierwszym tomie bohaterowie będą musieli odpowiedzieć na pytanie: czy to możliwe, że w londyńskim parku grasuje niedźwiedź? A jeśli tak, to czy niedźwiedzie kradną biżuterię, czy raczej sprawcy kradzieży należy szukać gdzie indziej? Jeśli jesteście ciekawi, to sięgnijcie po książkę Sherlock Junior i niedźwiedź z Londynu! A jeszcze więcej przygód znajdziecie w tomie drugim – Sherlock Junior i bezgłowy goniec oraz trzecim – Sherlock Junior i grób w Westminster Abbey.

Zaloguj się

Nie masz konta?