Jessica Townsend | Książki | Media Rodzina
Jessica Townsend
Photo © Emma Nayler

Jessica Townsend

Jessica Townsend mieszka w Sunshine Coast w Australii, ale kilka lat spędziła w Londynie. Przez osiem lat pracowała jako copywriterka, a wcześniej zajmowała się wydawaniem dziecięcego czasopisma o dzikich zwierzętach dla australijskiego zoo Steve’a Irwina.

Fascynuje się wieloma rzeczami: transportem publicznym, tajemniczymi starożytnymi miastami, hotelami, świętami Bożego Narodzenia, śpiewakami operowymi, Halloween, tajnymi stowarzyszeniami, a także gigantycznymi kotami. Wszystkie te fascynacje trafiły na karty jej debiutanckiej powieści Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow.

Swoje pierwsze opowiadanie Jessica Townsend napisała w wieku siedmiu lat. Zostało ono opublikowane w biuletynie lokalnej biblioteki. Pierwszą książkę o Morrigan zaczęła pisać tuż po opuszczeniu liceum.SERIA O MORRIGAN CROW

 

Do tej pory w serii ukazały się trzy części:
Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow
Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow
Pustka wietrzna. Polowanie na Morrigan Crow

Jest to świetna seria książek dla dzieci i młodzieży, która często porównywana jest do książek o Harrym Potterze. Nie brakuje w niej elementów typowych dla pomysłowego fantasy, w dodatku pełna jest przygód, humoru i intryg, z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie. Już za pierwszy tom autorka otrzymała wszystkie najważniejsze nagrody dla literatury dziecięcej w Australii. Książka osiągnęła też status bestselleru w USA.

Morrigan jest pechową dziewczynką, która urodziła się w pechowy dzień i jedyne, co świetnie jej wychodzi, to przynoszenie innym pecha. Pechowe dzieci mają jednak to do siebie, że wszystkie bez wyjątku umierają w swoje jedenaste urodziny. Ale czy na pewno bez wyjątku?

Niespodziewane odwiedziny pewnego rudego dżentelmena zmieniają wszystko, a dziewczynka okazuje się kimś absolutnie wyjątkowym. Trafia do Nevermoor, tajemniczej i pełnej magii krainy. Ale na Morrigan czekają jeszcze cztery próby, które wymagają od niej odwagi, sprytu i umiejętności.

CO PLANUJE JESSICA TOWNSEND?

 

Autorka na bieżąco pracuje nad kolejnymi tomami serii o Morrigan Crow. Zgodnie z jej planami, cała seria ma liczyć ich aż dziewięć. Warto czekać na to, co jeszcze stworzy Jessica Townsend. Książki autorki mają w sobie mnóstwo magii, którą czytelnicy pokochali.

Zaloguj się

Nie masz konta?