Veronica Roth

Veronica Roth

Veronica Roth to bestsellerowa amerykańska pisarka. Każda kolejna książka jej autorstwa debiutuje bowiem na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa” i zostaje tam przez kilkanaście tygodni. Autorka jest bardzo lubiana przez czytelników, w rezultacie czego jej powieści cieszą się sporą popularnością.

Prawdopodobnie najbardziej znana polskim czytelnikom jako autorka światowego megahitu – dystopijnego cyklu Niezgodna (Niezgodna, Zbuntowana, Wierna i Cztery). Opowiada on o podzielonym na frakcje społeczeństwie i buntowniczej dziewczynie łamiącej jego zasady. Na podstawie książek nakręcono trzy popularne filmy. Veronica Roth jest też autorką dylogii, w skład której wchodzą książki Naznaczeni śmiercią oraz Spętani przeznaczeniem. Niewątpliwie różnią się one tematyką od jej poprzednich historii.

NAJNOWSZA POWIEŚĆ AUTORKI, WYBRAŃCY, UKAZUJE SIĘ NAKŁADEM WYDAWNICTWA MEDIA RODZINA

Jest to pierwszy tom nowej dylogii dla młodych dorosłych, który podbił serca czytelników na całym świecie. Wybrańcy to książka cechująca się oryginalnością i nietuzinkową fabułą, która zaczyna się tam, gdzie wszystkie inne powieści mają swój koniec. Veronica Roth po raz kolejny stworzyła silną i gotową na wszystko bohaterkę, która nie cofnie się przed niczym w walce o tych, na których jej zależy. Niewątpliwie warto czekać na zakończenie tej historii, które z pewnością dostarczy czytelnikom wielu emocji. Niesamowita mieszanka fantasy, science fiction, a także urban thrillera.

KIM JEST VERONICA ROTH?

Autorka urodziła się w Mount Kisco, w stanie Nowy Jork, natomiast jej rodzina mieszkała w Hongkongu i w Niemczech, zanim na dobre osiadła w Barrington, w stanie Illinois. Veronica studiowała na Northwestern University, gdzie z wyróżnieniem ukończyła kierunek literatura angielska ze specjalizacją z pisania kreatywnego. Mieszka z mężem i psem w Chicago.

Jest laureatką wielu nagród, między innymi:
– Goodreads Choice Award w kategorii Ulubiona książka 2011 r.,
– książki roku 2011 „Publishers Weekly”,
– YALSA 2012 Teens’ Top Ten – nagrody Stowarzyszenia Amerykańskich Bibliotek Młodzieżowych.

Veronica Roth w mediach społecznościowych
– IG @vrothbooks
– FB @VeronicaRothBooks
https://veronicarothbooks.com/

Autorem fotografii Veroniki Roth zamieszczonej na stronie jest Nelson Fitch.

Zaloguj się

Nie masz konta?