Liane Schneider | Książki dla dzieci | Media Rodzina
Liane Schneider
Photo © Carlsen Verlag

Liane Schneider

Liane Schneider jest niemiecką pisarką, która ukończyła studia chemiczne i plastyczne, a potem została nauczycielką. Doświadczenie zdobyte w szkole oraz opieka nad własną córką – Conni, rozwinęły w niej empatię i głębokie zrozumienie dziecięcych problemów. Tak powstał cykl o Zuzi, która w oryginale nosi imię Conni, gdyż jej pierwowzorem była prawdziwa dziewczynka. Jako pierwszy w Polsce ukazał się tytuł Zuzia i jej kotek. Choć córka Liane Schneider teraz jest już dorosła, to jednak książeczki o Zuzi ukazują się nadal.

W wolnych chwilach Liane Schneider maluje, pisze lub czyta – a najbardziej lubi robić to na nadmorskiej plaży.

Książeczki o Zuzi są częścią serii Mądra Mysz. Poza historyjkami o Zuzi, w jej skład wchodzą:

  • książeczki o Maksie
  • Mam przyjaciela…
  • Maszyny i pojazdy
  • Dawniej i dziś

 

KSIĄŻECZKI O ZUZI AUTORSTWA LIANE SCHNEIDER – SERIA MĄDRA MYSZ

 

Sytuacje takie jak wizyta u lekarza czy narodziny rodzeństwa mogą być dla dzieci trudne i niezrozumiałe. Z kolei jednym z najbardziej przełomowych momentów w życiu małego dziecka jest pierwszy dzień w przedszkolu. Adaptacja przedszkolna często spędza rodzic0m sen z powiek. Książeczki o Zuzi mogą stanowić pomoc w tym procesie. Ich główna bohaterka przeżywa te same, zupełnie nowe dla niej sytuacje. Ma przy tym te same obawy, co większość jej rówieśników.

Warto też zwrócić uwagę na rolę rodziców Zuzi w tych książeczkach. Z cierpliwością i wyrozumiałością przygotowują oni dziewczynkę na pewne zdarzenia. Dają przy tym dobre wzorce rozmowy z dzieckiem. Są wspierający i otwarci, nie uciekają się do zbędnego moralizatorstwa. Pomagają Zuzi uwierzyć, że da sobie radę – i Zuza rzeczywiście świetnie odnajduje się w nowych sytuacjach, pokazując innym przedszkolakom, że wcale nie są one takie straszne.

Pamiętajmy, że to, co dla nas jest błahe, dla dzieci może wydawać się przeszkodą nie do pokonania. Jeżeli szukacie edukacyjnych książeczek dla najmłodszych, to te o Zuzi, wchodzące w skład serii Mądra Mysz, sprawdzą się idealnie!

Zaloguj się

Nie masz konta?